Szukam nagrania tej piosenki

Hand Made - Czas by zabrzmiał beguine Ta polska piosenka była w 1985 roku na telewizyjnej liście przebojów TLP Zniknęła TLP , nigdy nigdzie więcej nie słyszałem tej piosenki W teledysku ( prawdopodobnie czarnobiałym chyba ktoś w smokingu albo garniturze stał na ringu bokserskim i śpiewał tę piosenkę. Jedyne co znalazłem to słowa tej piosenki na stronie tekstowo.pl

https://www.tekstowo.pl/piosenka,hand_made,czas_by_zabrzmial_beguine.html

Odpowiedzi

  • tak

    Podziękował(a) (1)PawelDan
  • Czemu akurat ta piosenka?

    Podziękował(a) (1)joker276
  • To rzeczywiście był chyba smoking, nie pamiętam. Dobrali mi coś z garderoby telewizyjnej... ;)

  • Witam. Ostatnio sie tu nie logowałem. . Akurat ta piosenka bo mi sie po prostu bardzo podobała. W ciagu lat znalazłem wiele róznych poszukiwanych piosenek ale tej przez prawie 40 lat nie moge ponownie nigdzie uslyszec A moze posada Pan to nagranie?

    Podziękował(a) (1)PawelDan
  • kris58kkris58 Użytkownik

    Witam tez wlasnie podoba mi sie ten utwor,,czas by zabrzmial beguine,, Hand made Nigdzie nie ma tego utworu,nawet na YT Kris 58

    Podziękowali (2)joker276 PawelDan
  • kris58kkris58 Użytkownik

    Jezeli ktos ma zarejestrowany ten utwor,to prosze o jakies namiary U nas w tamtych czasach kapele na zabawach miejskich grali ten utwor. I tez kiedys go slydszalem w TV w latach 80ych i teraz siwy dym

    Podziękował(a) (1)PawelDan
  • Zawsze się zastanawiałem jakim cudem to nagranie trafiło na 3 miejsce Telewizyjnej Listy Przebojów na jesieni 1985. Te dwa nagrania Hand Made powstały jako "produkt uboczny" muzyków sesyjnych i producentów studyjnych. Nigdy nie powstał koncertujący zespół ani tym bardziej nie było jego tzw. Fan klubów, które generowały ruch na listach przebojów... Mówicie, że był grany przez zespoły na zabawach...jestem zaskoczony. Zniknął z anteny bo był trochę "niepoprawny politycznie". Inspiracją był film "Czyż nie dobija się koni" Sydney Pollack'a. Beznadziejny, morderczy konkurs tańca był w tym nagraniu parafrazą życia w PRL strzeżony przez ówczesnych "wodzirejów", którzy nie pozwalali na "rozwinięcie skrzydeł ponad szary tłum".

    Jako autor tej piosenki siłą rzeczy ją mam... Pytanie tylko czy mogę ja tu swobodnie udostępnić bo prawo do publikacji ma niestety Polskie Radio dla którego było to nagrywane w studio M1 na Myśliwieckiej w 1985 r. Muszę się zorientować i ewentualnie wrócę z linkiem tutaj. Pozdrawiam serdecznie, Paweł Danikiewicz

    Podziękowali (2)Jodła88 joker276
  • No ja przyznam ze byłbym niezmiernie ucieszony gdyby po niemalże 40 latach pojawiła się możliwość posłuchania tego utworu. Bee oczekiwał na informacje :-)

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.