O serwisie

Podstawowa dokumentacja serwisu Rozpoznajemy.pl


Rozpoznajemy.pl jest internetową platformą umożliwiającą rozpoznawanie tytułów i nazw piosenek oraz utworów muzycznych. Idea strony opiera się na aktywnym uczestnictwie użytkowników strony, którzy identyfikują utwory przy wykorzystaniu własnej wiedzy oraz ogólnodostępnych narzędzi. Aby odnaleźć tytuł szukanej piosenki należy założyć nowy wątek i opisać w nim wszelkie znane okoliczności utworu - np. kto śpiewa, gdzie była odtwarzana (w jakim radiu/reklamie/filmie), rodzaj muzyki itp.

Jeżeli udało ci się nagrać jej fragment należy go dołączyć do pytania w formie załącznika, najlepiej po uprzednim skonwertowaniu do formatu .mp3
Jeżeli pytanie dotyczy piosenki ze strony lub filmiku dostępnego w sieci należy podać link wpisując go do treści pytania. zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem strony dostępnym poniżej.

1. Rejestracja w serwisie.
2. Czy korzystanie z serwisu jest darmowe ?
3. Formatowanie wiadomości.
4. Dodawanie załączników.
5. Identyfikator graficzny - Avatar.
6. Jak zmienić informacje w profilu?
7. Czy można wysłać prywatną wiadomość innemu użytkownikowi?
8. Jak mogę usunąć swoje konto?
9. Dlaczego mój post został usunięty?
10. Jak mogę się z wami skontaktować?1.Korzystanie z serwisu.
Zarówno rejestracja jak i korzystanie ze wszystkich opcji serwisu Rozpoznajemy.pl jest i pozostanie bezpłatne. Każdy użytkownik może zrezygnować z dalszego korzystania z serwisu w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji oraz poprosić o usunięcie wszystkich podanych danych. Nasz serwis utrzymuje się dzięki emitowanym na stronie reklamom graficznym i tekstowym, jednakże nie wyświetlamy i nie będziemy wyświetlać reklam agresywnych ani Pop-upów.


2. Rejestracja w serwisie.
Aby się zarejestrować należy przejść na stronę rejestracji
Następnie wypełnić wszystkie pola - Podając unikalną nazwę użytkownika, preferowane hasło i własny aktywny adres e-mail.
Kolejnym krokiem jest system CAPTCHA, który sprawdza wiarygodność użytkownika oraz w razie potrzeby poprosi o wskazanie wybranych obrazków.

Po poprawnej weryfikacji użytkownik otrzymuje pełny dostęp do serwisu.
Ważna uwaga - pomimo iż wszelkie podawane w serwisie hasła są silnie szyfrowane jednostronną funkcją hashującą i stosujemy wysokie standardy bezpieczeństwa prosimy o kierowanie się rozsądkiem i wybieranie możliwie trudnego hasła, innego niż używane w innych serwisach, w szczególności np. Kontach e-mail, portalach aukcyjnych, usługach bankowych oraz finansowych itp.

3. Logowanie
Logowanie do serwisu możliwe jest na kilka sposobów. Podstawowy to wypełnienie formularza logowania podając dane podane wcześniej w formularzu rejestracyjnym. Możliwe jest również logowanie przy wykorzystaniu metody OpenID. Aby tego dokonać należy wcześniej zarejestrować się w jednym z serwisów dostarczających funkcjonalność OpenID, następnie wystarczy wybrać odpowiedni typ serwisu i podać adres URL swojej tożsamości OpenID. System pobierze niezbędne dane, poprosi o wybranie nazwy użytkownika i umożliwi korzystanie z serwisu.

4. Wyszukiwanie informacji na stronie
Rozpoznajemy.pl udostępnia wyszukiwarkę pozwalającą na przeszukiwanie zawartości strony.

5. Zadawanie pytań oraz udzielanie odpowiedzi
Udzielanie odpowiedzi jak i zadawanie pytań dostępne jest dla użytkowników zarejestrowanych oraz gości.
Podstawowym sposobem rozpoznawania piosenek w serwisie jest zadawanie pytań oraz udzielanie odpowiedzi. Aby zadać pytanie należy wybrać opcję "Zadaj pytanie" dostępną w menu po prawej stronie. Dostępna jest także opcja utworzenia dyskusji. Domyślną opcją jest pytanie, umożliwia ona wybór poprawnej odpowiedzi przez autora oraz dostęp do powiadomień. Pytania są automatycznie oznaczane na liście wątków trzema statusami - "Pytanie", "Oczekuje", "Rozpoznany". Pierwszy stan oznacza nowe pytanie bez poprawnej odpowiedzi, drugi pojawia się, gdy ktoś udzieli odpowiedzi, wątek oczekuje na jej zatwierdzenie lub odrzucenie. Trzeci stan oznacza pytanie, w którym autor zatwierdził przynajmniej jedną odpowiedź jako prawidłową. Wątek może mieć również charakter "dyskusji", w przypadku wątków zbiorczych oraz nie mających charakteru pytającego. Po określeniu rodzaju wątku należy dokładnie wypełnić niezbędne pola zgodnie z instrukcją na stronie oraz zatwierdzić utworzenie nowego wątku. Możliwe jest również zapisanie go w charakterze szkicu i wysłanie w terminie późniejszym.

6. Formatowanie wiadomości
Na stronie dostępna jest opcja formatowania wiadomości za pomocą kodu Markdown, dostępna jest także automatyczna konwersja linków z filmikami umieszczanymi w serwisie Youtube.com, Vimeo.com oraz plikami muzycznymi z serwisu Wrzuta.pl. Linki do wybranych obiektów w tych serwisach są automatycznie zamieniane na postaą odtwarzalną wewnątrz strony. Linki do takich obiektów znajdują się bezpośrednio pod nimi, w przypadku filmików Youtube tytułem linku jest nazwa zamieszczonego filmiku oraz opcje wyszukiwania.

7. Dodawanie załączników

W serwisie umożliwiamy dodawanie niewielkich załączników, ułatwiających identyfikację poszukiwanych utworów.
Aby dodać załącznik, należy skorzystać z pola "Dodaj załącznik" pod okienkiem formularza nowej odpowiedzi oraz nowego pytania/wątku.
System automatycznie dodaje odtwarzacz dla plików w formacie .mp3.
Akceptowane są wyłącznie wybrane rozszerzenia - mp3, zip, rar, jpg, gif.

8. Identyfikator graficzny - Avatar
Avatar jest unikalnym znakiem graficznym, identyfikującym użytkownika. Każdy zalogowany użytkownik może dodać własny Avatar.
Aby to zrobić, należy przejść na stronę własnego profilu, następnie klikając na zakładkę "Zmień mój obrazek" w menu po prawej stronie. Należy wskazać odpowiedni obrazek zapisany w jednym z najpopularniejszych formatów graficznych (JPG, PNG, GIF) i wgrać go poprzez dostępny formularz. Należy pamiętać aby wgrywane zdjęcie nie naruszało praw autorskich osób trzecich.
Jeżeli grafika będzie większych rozmiarów niż oczekiwany, zostanie automatycznie przeskalowana.

9. Jak zmienić informacje w profilu ?
Podobnie jak w przypadku awatarów zrobisz to na stronie profilu klikając na zakładkę "Informacje osobiste" w menu po prawej.
Możesz tam zmienić podstawowe informacje takie jak Imię, Wiek oraz kilka innych opcjonalnych informacji.

10. Wiadomości prywatne
Zalogowani użytkownicy mogą przesyłać między sobą prywatne wiadomości za pośrednictwem systemu konwersacji do którego odnośnik znajduje się w głównym menu. Aby przesłać wiadomość należy podać nazwę użytkownika do którego chcemy wysłać wiadomość, wpisać treść i zatwierdzić odpowiednim przyciskiem. O otrzymaniu nowej wiadomości użytkownik zostanie odpowiednio poinformowany.

11. Jak mogę usunąć swoje konto ? ?
Jeżeli z jakiegoś powodu chcesz usunąć swoje konto z serwisu http://rozpoznajemy.pl, prosimy o wysłanie e-maila na adres: [email protected] o treści, która jednoznacznie wyraża chęć usunięcia konta, np. "Proszę o usunięcie mojego konta [Tu podaj nazwę (login) twojego konta] z serwisu http://rozpoznajemy.pl" Taki e-mail musi być koniecznie wysłany z adresu, który jest aktualnie przypisany do twojego konta (podany przy rejestracji, jeśli nie był później zmieniany).
Twoje konto zostanie usunięte wraz z wszystkimi danymi w ciągu 48 godzin po czym otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem. Prosimy jednak pamiętaj, że usunięcie konta wiąże się z nieodwracalną utratą danych, w każdej chwili możesz jednak do nas wrócić rejestrując nowe konto użytkownika.

12. Usuwanie postów
W serwisie wyróżniona jest grupa użytkowników posiadających status moderatorów oraz administratorzy, którzy dbają o porządek w serwisie usuwając duplikaty, posty zawierające nieodpowiednie treści (spam, nadużycia, wulgaryzmy itp.). Jeżeli Twój post został usunięty najprawdopodobniej być ku temu odpowiedni powód, tj. łamał zasady korzystania z serwisu, był duplikatem lub był ku temu inny poważny powód. Jeżeli jednak po dokładnym przeanalizowaniu stanowczo nie zgadzasz się z decyzją moderatora, możesz poprosić o wyjaśnienia pisząc na adres kontaktowy serwisu. Jeżeli post został usunięty przez pomyłkę lub zaakceptujemy Twoje wyjaśnienia zostanie on przywrócony.
Jeżeli zdarzy się sytuacja, w której podczas przeglądania strony zauważysz treści, które zgodnie z zasadami korzystania z serwisu lub zgodnie z prawem RP nie powinny się tam znaleźć, prosimy o zgłoszenie tego faktu poprzez opcją "Zgłoś nadużycie" i/lub drogą mailową na adres kontaktowy.

13. Pozostałe informacje
Staramy się, aby każda opcja serwisu była intuicyjna i posiadała opis kontekstowy ułatwiający korzystanie ze strony, jeżeli jednak istnieje opcja, co do której masz wątpliwości, napisz do nas, postaramy się je rozwiać i jeśli będzie to konieczne umieścimy odpowiedni poradnik.

14. Jak mogę się z wami skontaktować ?
Wystarczy wysłać e-mail na adres:
[email protected]
Prosimy nie zadawać w e-mailu pytań o tytuły piosenek - przeglądamy forum i jeżeli tylko znamy odpowiedź natychmiast ją publikujemy.