Co to za piosenka ?

«1

Piosenka stylowo i rytmicznie bardzo podobna do September - Satellities. Coś mi się kojarzyło, że to też September, ale jakoś nie mogę tego odnaleźć. To co zagrałem na pianinie poniżej to jest chyba początek lub jak kto woli intro do tego utworu - w oryginale ta linia basowa była zagrana na takim charakterystycznym syntezatorowym brzmieniu typowym dla muzyki dance/techno'trance, tzn. mocno odstrojony przebieg piłokształtny, a właściwie to wiele próbek o kształcie piłokształtnym zagranych naraz jednocześnie gdzie każda ma inny poziom strojenia co daje to charakterystyczne brzmienie, a nazywa się takie brzmienie "supersaw". Specjaliści od tego rodzaju muzyki co się tym interesują napewno wiedzą o co mi chodzi. W September - Satellities też jest właśnie takie charakterystyczne brzmienie na linii basowej i właśnie coś takiego jest też w tej piosence o którą mi chodzi z tym, że linia basowa w tej piosence o którą mi chodzi jest taka jak zagrałem ją ja na pianinie. Grali to napewno w radiu tak z 10-15 lat do tyłu jak to było nowe. Grali to wtedy dosyć często na RMF FM, ZETce i chyba Leliwie. Myślę też, że piosenka jest z podobnych lat co ten kawałek September - Satellities. Może komuś z Was coś przyjdzie do głowy.

Zmieniony przez doomfan

Najlepsza odpowiedź

Odpowiedzi

  • Może jednak September?

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Xyzxyz - no niestety, tym razem nie udało Ci się poprawnie odgadnąć. Ale i tak dzięki za zaangażowanie. :) Czekam na dalsze propozycje - może ktoś to w końcu trafi.

  • Luzne skojarzenie:

    Erika - I Don't Know

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Kurcze, i to znowu nie to niestety :( Znowu będzie katorga jak z tym jednym kawałkiem co też nikt nie mógł odgadnąć co to jest i tak było dłuższy czas aż w końcu się udało. No nic trudno. :( @LesteroV, ale i tak dzięki za zaangażowanie. :) Z tego co pamiętam to było dosyć znane i grali to w radiu (z tym, że dawno temu). Może zagram to na takim brzmieniu jak mniej więcej w oryginale to było i wtedy Wam coś się rozjaśni. Tylko muszę to wpierw sobie nagrać na spokojnie i później wrzucić tutaj.

  • To jeszcze coś zaproponuję:

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • doomfanddoomfan Użytkownik
    edytowano 17.06.20 o 20:34

    Dobra, wrzuciłem Wam nowe nagranie do posłuchania. Teraz już zagrałem to na mniej więcej odpowiednim brzmieniu, a przy okazji jak tak sobie to grałem to przypomniała mi się dalsza część tego utworu, a konkretniej zwrotka i ją też zagrałem dlatego nagranie jest sporo dłuższe. Tyle, że nie pamiętam melodii ani słów wokalu, a jedynie to co grały w tle w tym czasie instrumenty klawiszowe odpowiadające kolejno za linię basową jak i akordy i to właśnie zagrałem. Pamiętam też, że śpiewała to kobieta - nie wiem czy o tym pisałem wcześniej czy nie, ale dla pewności napiszę gdyby jednak nie. Kto to śpiewał ? Może Andrea ta od "Time To Pray" tylko w jakimś innym kawałku ? Nie znam jej innych piosenek oprócz tej jednej, tzn. może i znam jej inne kawałki, ale nie wiem, że to ona śpiewa. Może Kate Ryan, Infernal, Velvet czy kto tam jeszcze był z tamtych czasów - bo to chyba były mniej więcej te same czasy, czy dobrze myślę ? Wiem, pewnie gadam głupoty, ale być może to coś w ten deseń. Mnie tu jednak dalej pasuje September, ale żadna piosenka nie pasuje do tego o co mi chodzi. Może jeszcze Sugababes, czyli to kobiece trio od super kawałka "Hole In The Head" albo Sophie Elis Bextor od innego świetnego kawałka "Murder On The Dancefloor". Ale to już chyba trochę inne klimaty. Może Vanessa Amorosi ta od "Absolutely Everybody".

    Zmieniony przez doomfan
  • kate ryan może

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • @Mati11730, szukałem właśnie po piosenkach Kate Ryan przed chwilą i nic. :( Trzeba chyba celować w coś podobnego do September, tylko kto tu jeszcze grał podobnie ?

  • Mnie ten "supersaw" przypomina utwory Goldfrapp, tylko jak na razie trudno mi dopasować melodię. Najvardziej podobne to: "Train", "Strict machine", "Number one".

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Może Cascada

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Próbowałem Cascada, próbowałem Goldfrapp i lipa. Chyba nic z tego nie będzie. Naprawdę nikt tego nie zna ? Przecież to było znane te ładne kilka lat temu. Kto by tu mógł jeszcze znać odpowiedź na to pytanie ? Znacie kogoś takiego kto specjalizuje się tylko w tym gatunku muzyki i najlepiej tylko z lat 00's ? Ktoś taki przypuszczam żeby znał odpowiedź na to pytanie. Mnie ta piosenka gdzieś gra w głowie i wiem o co mi chodzi, ale nie idzie tego znaleźć tak z powietrza poza melodią.

  • Nie martw się, z pewnością każdy z nas to zna, to tylko kwestia przypomnienia, także cierpliwości :)

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Verona - La Musica

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Może gdzieś mam ten kawałek na starych nagrywanych płytach z MP3 (o ile te jeszcze działają). Pytanie czy mi się tylko zdaje czy rzeczywiście to gdzieś tam na nich mam. Dobrze by było. No nic - zobaczę. :(

  • Velvet , Infernal

    Podziękował(a) (1)doomfan
Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.