bajki z lat 90- tych

«13
Wiecie może jak nazywały się bajki, które były puszczane dobre 10-12 lat temu?
1). Dziewczynka, w czerwonej sukience miała krotkie brązowe włosy i chyba na imie Sali. A i miala niebieskiego kruka.
2) Siostra i brat. Dziewczynka miała na imię Nina, miała chyba długie bląd włosy.
Nie mogę sobię przypomnieć co to były za bajki. Z góry dziękuję za pomoc;)

Odpowiedzi

  • pierwsze to "Saly czarodziejka"
    drugie możliwe, że Nina i Paul ale to czysty strzał ;)
  • Cześć. Mam pytanko: znacie może taką bajkę/kreskówkę z lat 80-90-tych. W tej bajce była taka starsza kobieta w białych włosach, niewidoma, pływała łódką po rzece i była przyjaciółką głównego bohatera, takiego blondyna. Był tam też taki las, w nim leśne duszki z trójkątnymi, kręcącymi się główkami i o trzech czarnych oczach... To była bardzo znana bajka, nie pamietam, jak sie nazywała, a nie mogę jej znaleźć... Z góry dzięki za pomoc :)
  • Hey. Pamiętacie taką bajkę:
    1) o dwóch hydraulikach z wąsami i oni przechodzili do animowanego świata ,
    2)w takiej kopalni(domku) mieszkały takie stworki i jeden wychodził na powierzchnie , tzn. do ogródka takiego starszego pana , który mieszkał w domku z żoną,
    PS: Chodzi mi o tytuły
  • 1. Mario Bros?
  • niktnnikt Użytkownik
    a 2) to może Fagglesy (jakby kopalnia, ogródek, ale ten Pan chyba nie miał żony - mial psa :))
    Pobieranie danych...
  • tez mam pytanko szukam dwoch bajek z lat 80/90 a tytulow nie znam. Jednyne co pamietam to ze w pierwszej byl robot taki jak w transformersach tylko robil za woz strazacki i chyba dwojka dzieci go znalazla i chyba do niego weszli a druga bajka zaczyna sie w sposob ze jakis koles rozmawia z zielonym smokiem bac dinozarlem w jaskini ktory zieje ogniem na sciane i sie napis ukazal i nakazal mu znalesc jakies kamieni chyba ich bylo 7 ktore nie moga wpasc w rece zlych ludzi. po rozmowie z tym potworem 1 kamien mi dal i musial uciekac bo zli ludzie sie zjawili. tylko tyle pamietam. pomizecie??
  • hej!! a ja pamiętam bajkę, w której najprawdopodobniej główną rolę odgrywała grupka dinozaurow albo stworków, ktore mieszkały w takim wielkim drzewie.
    2) Dryga bajka to natomiast bajka o jakis dwóch różowych pelikanach czy jakis takich stworkach, z któtych ejden miał okulary i mial zlego ojca ale on był dobry i w zamku takim mieszkali.. takie przebłyski pamięci mam.. z gory dziękuję za pomoc
  • nocnywyspiarz chyba chodzi Ci o bajkę dragon ball
    Ja natomiast mam pytanie odnośnie bajki puszczanej w Polskiej telewizji w latach 90-tych. Pamiętam, że były tam takie małe ludziki ze szpiczastymi uszami i chyba mieszkały w klimatyzacji w domu. Ludki te kumplowały się z dziewczyną (normalnych wzrostów) właśnie często przy kratce wentylacyjnej
  • pamiętacie taką bajkę, która zaczynała się jak taka dziewczynka zbiega po schodach. ona mieszkała z ojcem i potem z macochą (nie chodzi mi o kopciuszka) i potem był taki odcinek jak ta macocha jej włosy obcięła. nie mogę sobie tytułu przypomnieć. pomoże ktoś
  • mam pytanie ; pamięta ktoś może bajkę japońską albo chińska leciała jakoś lata 97/99 bodajże na polsacie albo tvn7 o małej dziewczynce w ciemnych włoskach , ciągle się irytowała strasznie i chodziła z kupą albo ta kupa ją nawiedzała???
  • ok już znalazłem to był DR SLUMP
  • manix666 - pierwsze to Dinusie, sama znalazłam tą bajkę ostatnio :)
  • A pamiętacie może taką kreskówkę przypominam sobie tylko że było coś związanego z kartami do gry (nie, nie Alicja) I tacy rycerze chyba byli, też takie przebłyski pamięci tylko. Pamiętam jak taki zły gonił takiego dobrego bo dachach. Wiem tylko, że się jej bałam xD
  • Pamietacie moze taka bajke leciala gdzies w latach 90, akcja rozgrywala sie w lesie w takich domkach ze strzechy, klimat nieco ponury byli tam mali chlopcy o blond wlosach obcieci na pazia troche magi tam bylo to byla rysowana bajka czesto leciala w tv i przychodzili tacy ciemno ubrani uzbrojeni straznicy czasami ich zabierano i byl taki ni to czlowiek ni to pies takie cos fioletowego z wąsami i sie tak bujał i zawsze tym dzieciakom pomagal nie wiem czy to byla polska czy czeska bajka ale nieco ponura. Pamietacie moze jej tytuł?
  • mars to może być YU-GI-OH!
    ja poszukuję tytułów kilku bajek (podejrzanych o bycie anime)
    1. przygłupi blondyn w czerwonym wdzianku miał/zdobył czerwony magiczny klejnot który chciało mu odebrać cała zgraja innych ludzi mdzin jakieś chińskie rodzeństwo i pirat który wyglądał jak mumia. z czasem pojawiły się inne postacie z klejnotami - np. Indianin z białym klejnotem
    2. 3 dzieci (2 chłopców i dziewczynka) szukało chyba drogi o eldorado (złotego miasta) był tam jeszcze jakiś facet z peleryną - wyglądał jak rzymianin
    3. grupka dzieci przenosiła się w czasie albo coś w tym stylu, mieli zabawkę samochodzik który kiedy było trzeba powiększał się i zabierał ich w określone miejsce
Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.