Muzyka 'alternatywna' rok 2012

Piosenka puszczana w radiu Roxy (którego zgon nastąpił na przełomie 2012/2013) w tym samym czasie co utwór Black Sheep w wykonaniu Gin Wigmore - była to druga połowa 2012. Kawałek ten był CHYBA wykonywany przez szwedzki zespół o nazwie CHYBA The Knives lub coś w tym stylu. Brzmieniowo podobny do wczesnego Depeche Mode, szybki, melodyjny, ale śpiew wykonywany wysokim (chyba elektroniczne podbitym) kobiecym głosem. Nie potrafię zanucić ani zagrać żadnego fragmentu. Jak kojarzycie to proszę o sugestie.

Odpowiedzi

  • the knives-pass it on?

  • Niestety to nie to. Co do nazwy zespołu to wcale nie jestem przekonany czy to to co pisałem. Wydawało mi się, że po puszczeniu tego kawałka prezenter podał nazwę wykonawcy, ale że było to lat temu ze 6 i w niespokojnych okolicznościach, to nie mam żadnej pewności. W każdym razie dzięki za sugestię. Piosenka miała brzmienie raczej wesołe, na pewno nie mroczne jak Goth,

  • a to:

    Goat - "Stonegoat"

    Pobieranie danych...
    ?

  • Dzięki za propozycję, ale to zupełnie inny gatunek. W tym co szukam zdecydowanie więcej elektroniki, kobiece brzmienie bardziej delikatne i w wyższej tonacji. Ta piosenka musiała być nowością w 2012. Też o ile pamiętam wyraźnie słychać elektroniczną perkusję.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.