Czy ktoś wie kim jest N'Avoie z piosenki Wilków ?

Cześć, od dawna zastanawiałem się i przyznam nie łatwo jest znaleźć odpowiedź na pytanie dotyczące tożsamości i tego kim w ogóle jest niejaki N'Avoie z piosenki pod tym samym tytułem formacji Wilki ?
O ile ja wiem to jest jakaś postać biblijna, ale to jest niepewne bardzo. Być może to postać zupełnie fikcyjna ?
Może ktoś z was spotkał się z tym, interesuje mnie trochę to ?

Odświeżam !?

Z ostatnich moich wywiadów o tym wynika, że autor tej postaci czyli Robert Gawliński w ten sposób sam siebie określił w nawiązaniu do jednej z dawnych subkultur obyczajowych.

Jeśli ktoś się z tym spotkał proszę przynajmniej o potwierdzenie ?
Zmieniony przez Snakeeater

Odpowiedzi

  • kk77kkk77 Użytkownik

    Uwaga! Podaję odpowiedź po 11 latach :D Ale akurat też mnie to zastanowiło, zaczęłam szukać i trafiłam na ten artykuł: [link:bibliotekapiosenki.pl]

    A tu fragment z odpowiedzią na pytanie ;)

    To było chyba w 1986 r., wspomina Robert. Kończyła się era mojego zespołu Madame i strasznie chciałem już uciec od takich trytonowych i półtonowych harmonii. Byłem szczęśliwy, zakochany i miałem ochotę biegać i śpiewać wesołe piosenki. Może nawet i głupawe czasem. Dużo czasu spędzałem wtedy u Moniki (od dwudziestu trzech lat jest Moniką Gawlińską – przyp. red.), a właściwie w mieszkaniu jej rodziców. To było skromne M 2 na warszawskiej Pradze. Monika jako zbuntowana punkowa małolata miała malutki pokoik z pobazgranymi ścianami, a w nim tapczanik i półkę na książki. A na niej tomiki Wojaczka, Bursy, Hłaski. To były i moje ulubione lektury, więc miłość miała solidne podstawy. No i któregoś dnia, po jakimś takim miłym „mizianiu” (cokolwiek to znaczy? – przyp. red.), wziąłem do ręki gitarę i … to był taki niekontrolowany impuls. Takie rzeczy powstają, żeby wyrazić radość. No i narodziła się piosenka i jej bohater N’ Avoie. To słowo przyszło mi do głowy i wydało się tak dźwięczne i melodyjne, że już potem nie chciałem go zmieniać.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.