Piosenka rockowa

2»

Odpowiedzi

  • Jeśli to coś starszego, to na myśl przychodzi mi Uriah Heep - Gipsy. W ogóle oni mieli takie jakby chórki ("aaaaaa") w wielu kompozycjach i grali w stylu Deep Purple.

  • To moje skojarzenia. Chociaż druga propozycja do stonowanych nie należy.

    Pobieranie danych...
    Pobieranie danych...

  • Pobieranie danych...

  • NirittiNNiritti Użytkownik
    edytowano 15.03.17 o 22:18

    Zadam trochę głupie pytanie bo pisałeś, że przesłuchiwałeś utwory Deep Purple. Słuchałes Child in Time? bo dość dokładnie pasuje do twojego opisu.

    Zmieniony przez Niritti
  • Dzięki wszystkim za sugestie, naprawdę miło :) ale trochę poszło to nie w tym kierunku. Brzmienie jest raczej intensywne wręcz thrashowe ale bardziej w ujęciu rockowym niż metalowym.

    Może trochę się pomyliłem nie wydaje mi się aby utwór był z lat 70 czy 80. Deep purple to raczej luźne skojarzenie.

    Natomiast charakterystyczny motyw o którym wspomniałem jest raczej krótkie tj te naaaa nie trwa kilka sekund ale raczej parę sekund. Ważny jest ten motyw:

    łaaaAaaA (bum) łaaaAaaA (bum)

    Wykonuje to męski głos raczej zwyczajny/łagodny niż niski/metalowy. Najbliżej brzmieniowo kojarzy mi się z utworem 'Born to be wild' ale z intensywniejszym brzmieniem gitarowym.

    Dzięki za wytrwałość, w weekend będę to nucił znajomym może oni skojarzą i się podzielę wynikiem :)

  • Równie dobrze możesz zanucić np.tutaj [link:vocaroo.com] lub na komórkę czy też dyktafon i przesłać nam odsłuch.Powinno być prościej i szybciej ze znalezieniem

  • Pobieranie danych...

  • thin lizzy/metallica-whisky in the jar

  • Pobieranie danych...

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.