Co to za piosenka ?

Co to była za piosenka, którą śpiewał jakiś facet mający barwę głosu bardzo podobną do Elvisa Presleya lub ewentualnie Roya Orbisona. Piosenkę grali kiedyś nieraz w radiu chyba na ZETce albo RMF FM, a było to tak z około 13-14 lat temu (stawiam, że był to rok 2006 albo 2007, no może jednak 2005 albo 2008). Piosenka była naprawdę super - taka przebojowa. Tempo około 100 uderzeń na minutę, styl raczej popowy, były takie fajne wstawki/przygrywki syntezatorowe z tego co pamiętam które bardzo fajnie wkomponowywały się w ten wokal z tą charakterystyczną barwą głosu o jakiej napisałem na początku. Nie będę ukrywał, że bardzo bym chciał się dowiedzieć co to był za kawałek, bo nie daje mi to spokoju, ale oczywiście nic na siłę. Może ktoś z Was będzie wiedział o jaki utwór chodzi. Nie pamiętam melodii, ale wiem, że utwór był chyba w tonacji F-dur albo Bb-dur - w każdym razie wiem, że występowały w nim często te właśnie dwa akordy napewno. Beat na perkusji też był taki fajny, rytmiczny, charakterystyczny, bujający i dynamicznie fajnie zestopniowany, , a przynajmniej sama barwa dźwięku werbla (snare) była bardzo charakterystyczna - nie wiem już czy to była taka zwykła perkusja z dodanym pogłosem czy też jakaś perkusja elektroniczna.

Zmieniony przez doomfan

Najlepsza odpowiedź

Odpowiedzi

  • RRobRRob Użytkownik

    propozycja : Chris Isaak - Blue hotel

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Elvis Presley - A Little Less Conversation

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • W latach 2005-2008 byłem w Niemczech i nie słuchałem w ogóle polskich stacji radiowych. Co mi przychodzi na myśl to The King "Whole lotta Rosie" i Charlie Winston "Like a hobo" ale to drugie to już 2009.

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • doomfanddoomfan Użytkownik
    edytowano 27.12.20 o 09:10

    @Gene_Dowbrey Już miałem cichą nadzieję, że to pierwsze to będzie to, ale jednak nie. :( Barwa głosu właśnie mniej więcej taka jak była w tej piosence o którą mi chodzi. Ta druga propozycja to już zupełnie odpada. Zwracajcie szczególną uwagę podczas poszukiwań tej piosenki na wszystkie kawałki, którą brzmią jak zwykły pop, ale z wokalami takimi jak ten właśnie. Jakiegoś rocka, rock n'rolla, metalu, jazzu czy bluesa nawet nie bierzcie pod uwagę, bo to stylowo zwykły pospolity pop był. No dobra, może harmonicznie, tzn momentami przebieg akordów miało to jakieś lekkie zabarwienie bluesowe, ale raczej dalej mieściło się to w ramach popu. Stylowo i rytmicznie to pop trochę podobny do Lighthouse Family - High, tylko ten głos wokalisty był taki jak Preslay'a właśnie, ale stylowo i rytmicznie to Lighthouse Family - High pasuje mi tu jak ulał - nawet przez moment w pierwszej chwili jak pierwszy raz usłyszałem w radiu ten kawałek którego teraz szukam to od razu skojarzyło mi się to z Lighthouse Family - High, ale ta barwa głosu wokalu jednak skorygowała wówczas moje przypuszczenia co do tego kto jest wykonawcą tej piosenki. Mam nadzieję, że trochę Was teraz naprowadziłem na właściwy trop, bo jak nie to będzie kiepsko. :( Tak jak mówiłem wcześniej - nie traćcie czasu i nie zawracajcie sobie głowy rockiem, rock n'rollem, metalem, jazzem czy typowym bluesem, bo szkoda waszego cennego czasu i nerwów. Celujcie raczej w typowy pop, najlepiej taki jak Lighthouse Family - High i zwracajcie szczególną uwagę na barwę głosu wokalisty, która od razu będzie Wam przywodzić na myśl Presley'a. Może w końcu kiedyś się uda rozgryźć co to jest. Już chyba bardziej jasno i klarownie nie będę Wam w stanie wytłumaczyć czego macie mniej więcej szukać żeby zwiększyć prawdopodobieństwo odgadnięcia tej piosenki. Oprócz Lighthouse Family - High to nie wiem co jeszcze mogłoby służyć za przykład do dalszych poszukiwań, może Joe Cocker - You Can Leave Your Hat On, ale ten kawałek ma już znacznie więcej w sobie zabarwienia bluesowego (choć to dalej chyba pop jest), ale stylowo i rytmicznie jako tako mieści się w ramach tego czego szukam.

    PS Nawet akordy częściowo napewno w Lighthouse Family - High są chyba takie same jak w tym kawałku którego szukam, a konkretniej to chodzi mi tu o akordy Bb-dur i F-fur, inne to już nie pamiętam. Jak ktoś ma dobry słuch to ta rada może też mu posłużyć za jakąś tam wskazówkę.

    Zmieniony przez doomfan
  • JennieJennie Użytkownik

    Moze amanda lear egimna

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • @ Gene_Dowbrey Jesteś geniuszem ! To chyba było to. Jakby się jeszcze udało te inne moje piosenki odgadnąć to byłoby już super, no ale zobaczymy. Ale i tak dzięki. :)

  • Drobiazg, wujek G mi pomógł :-) Ale z tym "Obudź się" to już trudniejsza sprawa. Wyskoczyło kilka wyników ale żaden nie pasuje do Twojego zapytania. Pozdrawiam!

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • @Gene_Dowbrey To może chociaż ten electrobluesowy kawałek dałoby radę odgadnąć skoro ten z "obudź się" jest praktycznie nie do zgadnięcia ? Ja nazwę tego kawałka electrobluesowego to zdaje się gdzieś miałem z tego co pamiętam na mojej starej poczcie e-mailowej w którejś tam wiadomości, ale miałem włam na skrzynkę pocztową i musiałem usunąć niestety to stare konto - przez to straciłem bezpowrotnie wiele cennych informacji i danych. :( Między innymi i o tej piosence. :( Nie wiem czy przeglądałeś ten mój wątek o tym kawałku electrobluesowym. Jeśli nie możesz się przyjrzeć bliżej i coś pokombinować, ale to też chyba za łatwe nie będzie do odgadnięcia chociaż i tak chyba łatwiejsze od tamtego z "obudź się".

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.