Co to za piosenka ?

Piosenka jest chyba z lat 90 o ile się nie mylę, może końcówka lat 80. To co zagrałem na pianinie w poniższym nagraniu to refren tej piosenki. Śpiewa to mężczyzna. Na tej melodii były słowa coś "before them find him" - nie wiem czy to dokładnie tak, pewnie nie, ale tak mi to gra w głowie. Znając życie pewnie nie takie były te słowa, ale melodia tego co śpiewa wokalista myślę, że w znacznej większości się zgadza. W tle tam (na refrenie oczywiście) odpowiadają jakby instrumenty smyczkowe takimi dosyć szybkimi nutkami, konkretniej to szesnastakami. Tempo utworu to około 90-100 BPM (uderzeń na minutę). Chyba była ta piosenka użyta nawet w jakimś filmie lub bajce dla dzieci, ale nie mogę sobie przypomnieć tytułu (może w którejś części Shreka, ale nie jestem pewien, w Shreku napewno była Livin' La Vida Loca Ricki'ego Martina, ale to nie to mi chodzi choć to też znam i kawałek jest świetny pomimo upływu lat). Grali to kiedyś często w radiu na stacjach radiowych takich jak RMF FM i ZETce, na RMF Maxx raczej nie. Kto może być wykonawcą tej piosenki ? Może Simply Red albo Charles & Eddie ? Pewnie nie, ale może tak. Może komuś z Was coś przyjdzie do głowy.

Zmieniony przez doomfan

Najlepsza odpowiedź

Odpowiedzi

  • JennieJennie Użytkownik

    mi się kojarzy stą piosenką

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Jennie, to nie to, ale piosenka super - spodobała mi się. Nigdy jej chyba nie słyszałem z tego co pamiętam, ale jest świetna. Co do szukanej piosenki - chyba będę musiał jednak wrzucić nowe nagranie z dograną partią tej sekcji instrumentów smyczkowych do tej melodii wokalu. Wtedy może coś się Wam rozjaśni o co mi chodzi.

  • Dobra, dodałem nowe nagranie - może teraz posłuchajcie. Teraz powinno być łatwiej.

  • JennieJennie Użytkownik

    może to

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • To też nie to chociaż znam doskonale ten kawałek, nawet mam go gdzieś na jakiejś płycie CD. Kurcze naprawdę nikt tego nie zna ? To znane było w swoim czasie, często grali to w radiu te 10-15 lat temu na RMF FM czy też ZETce.

  • JennieJennie Użytkownik

    może to ?

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Czy to coś w takim stylu?

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Chyba nic z tego nie będzie. Żebym sobie chociaż przypomniał w jakim filmie lub bajce to słyszałem to dalej już bym sobie poradził, a tak to lipa. Tą piosenkę od Gene_Dowbrey też znam, ale to nie to - chociaż dobrze było sobie ją przypomnieć i dowiedzieć kto to śpiewa i jaki tytuł. Melodia musi być dosyć podobna do tego co zagrałem, a myślę, że zagrałem to mniej więcej tak jak było. Próbowałem żeby to midomi rozpoznało, ale oczywiście ono jak zwykle nic nie rozpoznaje i chodzi jak chce. Kiedyś mi się widzi, że to całe midomi działało lepiej i więcej piosenek rozpoznawało, a teraz nic. Przecież to znana piosenka - powinno rozpoznać. Ja nie szukam jakichś bardzo nieznanych i wyszukanych utworów, bo wszystkie kiedyś przynajmniej kilka razy leciały w radiu całkiem często zarówno na RMF FM jak i ZETce więc takie midomi powinno mi to od kopa znaleźć, a tu jest wielki problem. Kiedyś jeszcze dobrze sprawował się program Tunatic i coś tam wykrywał tych piosenek, a teraz nie działa w ogóle - ach, szkoda gadać. No nic, może ktoś z Was to w końcu trafi. Dawajcie śmiało co Wam przychodzi do głowy, a nóż widelec może się uda. Chyba będę musiał obejrzeć wszystkie części Shreka jak tak dalej pójdzie i może znajdę, bo coś czuję, że to chyba w Shreku to słyszałem. Chociaż być może i w Madagaskarze w którejś części to słyszałem. Mogło to też być w innych filmach takich nieanimowanych, ale dla dzieci.

  • Mati17730, dzięki - to jest to ! Jesteś wielki ! Trochę inaczej jednak ten utwór brzmi, ale to jednak o to mi chodziło mimo wszystko. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie.

  • oprócz filmu bylo to tez w bajce kung fu panda

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • doomfanddoomfan Użytkownik
    edytowano 19.06.20 o 19:06

    @Mati11730 A ten film to nie był ten z tym młodym chłopcem co to się wyprowadził z matką z USA do Chin i co go potem napadali ci starsi żółtoskórzy goście aż w końcu trafił do tego starszego faceta i ten go nauczył jakichś sztuk walki i chyba nawet tytułowego kung fu żeby umiał się bronić ? Nie pamiętam już tytułu tego filmu. Może Ty pamiętasz ? Ale dobrze myślę z tym filmem, prawda ?

    EDIT: Mati11730, jak możesz to pomóż mi z kolejną piosenką.

    Zmieniony przez doomfan
Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.