Melodia gwizdana 70/80

Jak w tytule... gwizdanie w tempie raczej powolnym, melodyjne, łatwo wpadające w ucho. Jest tak czyste i donośne, że jakikolwiek akompaniament tylko by przeszkadzał. Puszczane to było bardzo często w radio w końcówce lat 70 - tych. Co najmniej parę razy w miesiącu. Ta nutka zawsze mi się kojarzyła ze słonecznymi dniami. Na pewno puszczano ją jeszcze w roku 1981 i chyba w 1982. Od tamtej pory już jej nigdzie nie słyszałem. Dodam, że w audycji ''Lato z radiem'' lubili to puszczać. Mam tę nutkę ciągle w głowie i nie raz próbowałem zagwizdać. Niestety ja tak nie potrafię "wyciągnąć'' wysoko niektórych fragmentów.

ps. w sieci znalazłem dużo odpowiedzi na nurtujące mnie podobne zagadnienia, ale z w/w niestety "poległem".

Odpowiedzi

  • Tak sobie pomyślałam, że może to jest Van McCoy - The Hustle? Gwizdanie to nie jest, ale bardzo podobne do niego ;)

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)rexman
  • rexmanrrexman Użytkownik

    Dziękuję Jodła88 za zainteresowanie! Dziękuję też wszystkim, którzy tu zaglądają! Może kiedyś ktoś odgadnie co to za utwór. Pozdrawiam!

  • Najbardziej gwizdana jaką znam to: 'The Bridge on the River Kwai' Soundtrack - 'Colonel Bogey March' (1957). Kolejna, która mi przyszła do głowy to: Earle Hagen and Herbert Spencer - 'The Fishin’ Hole (theme to The Andy Griffith Show)' (1960)

    Podziękował(a) (1)rexman
  • naknnak Użytkownik

    Może się skojarzyć z gwizdaniem: Jean Francois Maurice "Monaco 28° a L'ombre"

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)rexman
  • Dziękuję za zasugerowanie pięknych utworów, ale niestety, to nie to.

    Może udałoby mi się to zabrzdąkać na gitarze i nagrać na telefon, ale nie wiem jak to tu wgrać.

  • Ja też tak do końca nie umiem :) Nagrywałam telefonem, dołączałam pliki, ale i tak jeden z moderatorów mi je konwertował, bo nie dało się odsłuchać :b

  • Z gwizdaniem było,, jealous guy,, Briana Ferry'ego.

  • Kowal63 dzięki za podpowiedź, ale podałbyś może link? Ten Brian Ferry w utworze jealous guy, głównie śpiewa.

  • Wiesz co może to nie ta piosenka bo mam w głowie jeszcze jedną z gwizdaniem z tamtych lat, ale może akurat trafię :) ?

    Pobieranie danych...

  • Znów podsunę coś, co nie jest gwizdem, ale może się z nim skojarzyć - Dolannes Melodie

    Pobieranie danych...

  • ale tam było tylko gwizdanie? czy był jakiś tekst?

  • Moja propozycja to Gilbert O'Sullivan - Clair

    Pobieranie danych...

  • Podesłane przez Was utwory są naprawdę piękne, ale niestety to jeszcze nie to. Dziękuję! Natomiast niczym więcej, niż podałem w pierwszym poście. nie mogę Was naprowadzić na wspomniany utwór. Możliwe, że w dalszej części tego utworu gdzieś w tle pojawi się jakiś instrument, ale na pewno nie na początku.

  • rexmanrrexman Użytkownik

    Szkoda, że tutejszy program mimo że ma funkcję wybierania plików, nie wgrywa ich. Wstawiłbym fragment tej melodii, który nagrałem na gitarze.

  • jest ograniczenie , plik nie może być większy niż 2 MB , zmniejsz plik , albo wrzuc na inny serwer

    Podziękował(a) (1)rexman
Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.