Co to za piosenka ?

«1

Co to była za piosenka gdzie facet śpiewał coś na refrenie w pewnym momencie "obudź się". Rytmicznie i stylowo było to podobne do "Budzikom Śmierć" Piasecznego i Chojnackiego, ale to chyba był jakiś inny wykonawca. Piosenka podobnie jak "Budzikom Śmierć" jest prawdopodobnie z lat 90. Taki typowy polski pop lat 90. Kto to mógł śpiewać ? Próbowałem K.A.S.A , ale jak narazie bez powodzenia. Pamiętam z czasów dzieciństwa, że kiedyś to grali na radiu Opatów, ale to zapewne dla Was żadna podpowiedź, bo nawet na odsłuchane.eu nie ma tej stacji, żeby móc cokolwiek sprawdzić. Poza tym zasięg tej stacji jest raczej krótki i nawet u mnie nieraz nie chce odbierać,a co dopiero u kogoś z drugiego końca kraju. Pamiętam, że grali to wtedy na tej wspomnianej stacji z 13 lat temu więc i tak na odsłuchane.eu by tego pewnie już nie było do tej pory nawet jakby ta stacja była tam uzwzględniona. Tym razem melodii raczej nie będzie, bo nie bardzo mogę sobie cokolwiek przypomnieć przynajmniej jak narazie. Pamiętam tylko, że był tam chyba zagrany akord D-dur w momencie kiedy ten facet śpiewał te słowa na refrenie "obudź się". Nie wiem jak tu jeszcze Wam podpowiedzieć żeby było łatwiej. Może powiem w ten sposób - te słowa "obudź się" co tam śpiewał na refrenie ten facet były użyte jako wniosek wynikający z jakiejś tam sytuacji o której on śpiewał i były to słowa jakby wezwania do tego "obudzenia się" w związku z czymś tam. Facet jak domniemam zwracał się do kobiety tymi słowami. Nie wiem już o co chodziło w tej piosence, ale zapewne nic nadzwyczajnego - jedna z wielu piosenek o relacjach damsko-męskich. Zdaję sobie sprawę, że odgadnięcie tego może nie być łatwym zadaniem, ale na kogo jak nie na Was mogę liczyć ? Raczej nikt inny tego nie zgadnie. Cóż, mnie tylko pozostaje życzyć Wam powodzenia. Może się jakoś uda to rozgryźć.

Odpowiedzi

  • Pewnie to nie będzie to, ale zaproponować można:

    Pobieranie danych...
    pzdr

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Niestety nie o to chodziło. Tempo przede wszystkim było większe w tym utworze o który mi chodziło - tak ze 96, 100, może 105 uderzeń na minutę, więcej to raczej nie. No takie tempo mniej więcej jak "Budzikom śmierć". Utwór raczej bardziej radosny niż smutny - chociaż oczywiście nie jakiś przesadnie wesoły jak disco-polo czy jakaś biesiada tylko raczej w takim dosyć umiarkowanym stopniu radosny, ale raczej nie melancholijny. Śpiewał to facet, lata 90 obstawiam (może początek lat 2000's, ale raczej 90's). W taki dosyć ekspresyjny sposób i zaangażowaniem śpiewał tą piosenkę ten facet (napewno nie było to takie smętne i nudzące jak sporo innych wokali na innych piosenkach). Czy było to znane to tego nie wiem, bo raz (może dwa) w życiu słyszałem ten utwór. Stylowo i rytmicznie, a i trochę brzmieniowo podobne do "Budzikom śmierć" i do "I Wanna Be With You" Fun Factory. Taki to był mniej więcej styl - moim zdaniem typowy dla lat 90.

  • Dobra, coś tam sobie przypomniałem tą melodię, ale to jest DOSŁOWNIE jeden takt ! To co zagrałem to jest chyba ta melodia, którą tą ten facet śpiewał w tej piosence dokładnie na tych słowach "obudź się" o których pisałem wcześniej. Wiem, że to niewiele, ale może zawsze coś. Może komuś coś rozjaśni te kilka dźwięków. :)

    unknowns2.mp3
  • tutaj jest "obudź się", ale nie na refrenie

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Dobra, nie ma co - dawajcie wszystko co Wam przyjdzie do głowy. Coś czuję, że po raz kolejny będzie strasznie ciężko. Nie obiecuję sobie zbyt wiele chociaż z tamtymi poprzednimi piosenkami też było ciężko, a się w końcu udało je odgadnąć. Nie zrażajcie się, nawet jak nie traficie to i tak będę wdzięczny za zaangażowanie. Przynajmniej wiem, że nie zostanę sam z tą piosenką.

  • sprawdź ira-wiara lub inne ich piosenki.

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Niestety, ale dalej to nie to. Dawajcie wszystko co Wam przyjdzie do głowy choć ja osobiście już straciłem nadzieję, że kiedykolwiek się to odgadnie, no ale próbować oczywiście można - jak się uda to dobrze, a jak nie to trudno.

  • Jak proponować wszystko, to od siebie dodam:

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • I to:

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • I jeszcze to:

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • sharon86ssharon86 Użytkownik
    edytowano 28.12.20 o 21:53

    Gabriel Fleszar - Więc jeśli jesteś

    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=PAImufN_YNA

    Candida - Obudź się

    https://open.spotify.com/track/6Pb65sihuwGhHXlyLVyjOy?nd=1

    Nie wiem co to jest to drugie, bo mi nie odtwarza, ale facet śpiewa.

    Zmieniony przez sharon86
    Podziękował(a) (1)doomfan
  • @Sharon86 Zdecydowanie ta pierwsza piosenka autorstwa Gabriela Fleszara tu bardziej pasuje - już myślałem, że to będzie to czego szukam, ale to chyba jeszcze jednak nie to, choć stylowo, rytmicznie i po akordach w piosence to jest bardzo blisko tego czego szukam. Ta druga piosenka to jest jakiś metal (wpisałem Candida - Obudź się na YT i mi znalazło). Jeśli coś jeszcze wymyślicie w tym temacie to dawajcie śmiało. :) Nie zrażajcie się, nawet jeśli nie traficie. :) Szczere chęci też się liczą, a wszyscy wszystkiego wiedzieć nie będą i nie muszą - nikt nie jest ekspertem od wszystkiego. W końcu inne poszukiwane przeze mnie piosenki jakoś udało się trafić czy to dzięki Wam czy też sam jakoś w końcu znalazłem. Wiadomo może się nie udać- taki wariant też jest oczywiście możliwy. Jednak nawet gdyby tak było to przecież to nic nadzwyczajnego - koniec końców musi się trafić utwór, którego nikt nie rozpozna. Może po prostu piosenka nie należała do najbardziej znanych i popularnych i dlatego jest z nią taki wielki problem. Trudno, zdarza się. Nie zmuszam, chcecie to próbujcie dalej. Zrozumiem jeśli sobie odpuścicie ten kawałek. Natomiast jeśli będziecie dalej próbować i komuś się w końcu uda to ... - no właśnie, nie wiem nawet jeszcze co wtedy zrobię, XD. Tak czy inaczej dziękuje wszystkim Wam za dotychczasową pomoc i zaangażowanie.

  • Gang Olsena - Uwierz mi (pewnie za rockowe)

    "Zrobię na opak" Natalii Niemen by mi pasowało...może to kobieta jednak śpiewała? ;)

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • JennieJennie Użytkownik

    Moze fiction factory fells like heaven

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Jedyne co mi przychodzi do głowy to Muniek Staszczyk - Pola

    Podziękował(a) (1)doomfan
Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.