Co to za piosenka ?

Kiedyś z 10-11 lat temu grali to na RMF Maxx jak dobrze pamiętam. Nie mam oczywiście oryginału więc zagrałem to samemu. Starałem się dobrać brzmienia takie jak były w oryginale mniej więcej, bo pomyślałem, że może wtedy będzie to łatwiej komuś z Was rozpoznać niż tak po samym pianinie. Stylowo i rytmicznie to było coś takie jak Ellie Goulding - Close To Me, ale to nie jest ten kawałek, bo melodia jest tam taka jak zagrałem to ja, a poza tym ten kawałek Ellie Goulding już mam i go dobrze znam więc napewno to nie to, ale rytmicznie i stylowo jest to dosyć podobne do tego "Close To Me" - szczególnie bit na tej elektronicznej perkusji lub automacie perkusyjnym, brzmienie tej elektronicznej perkusji/automatu perkusyjnego (takie coś jak Roland TR-808 lub TR-909, zainteresowani wiedzą o jakie brzmienie mi tu chodzi, bardzo charakterystyczne i chyba jedyne w swoim rodzaju). Bas rytmicznie też jest dosyć podobny w tym utworze o który mi chodzi do tego z "Close To Me", czyli taki dosyć prosty rytmicznie, ale taki dosyć głęboki brzmieniowo jeśli tak to można określić, mam nadzieję, że ktoś zrozumie o co mi chodzi. Mam tu na myśli to, że po pierwsze schodzi dość nisko, ale ma też to coś jeśli chodzi o samą jego barwę. Wprawdzie ten w "Close To Me" barwowo trochę się różni od tego tutaj co zagrałem, ale niemniej jednak wrażenia słuchowe są dla mnie podobne. Jeśli chodzi o wokal to śpiewał to napewno jakiś facet, a melodię śpiewał chyba identyczną z tego co pamiętam taką jak ja zagrałem tutaj na tym górnym syntezatorze na barwie opartej o przebieg kwadratowy (square wave - myślę, że tu zainteresowani też wiedzą o co mi chodzi). Niestety nie pamiętam za bardzo słów jakie śpiewał ten facet na tej melodii - coś chyba było "miss you" , ale nie jestem do końca pewien. Zaznaczam, że to nie było napewno Milli Vanilli - I'm Gonna Miss You, bo to też znam i to nie jest to, a poza tym to nie lata 80's a raczej końcówka lat 2000's i początek 2010's. Mam nadzieję, że ktoś z Was mi pomoże choć czuję, że może być ciężko.

Najlepsza odpowiedź

  • Witam, ten motyw jest mi znany z tej piosenki: "Soulja Boy Tell'em ft. Sammie - Kiss Me Thru The Phone: , może właśnie o ten kawałek chodzi :)

Odpowiedzi

  • skojarzyło mi się z tym:

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • @Xyzxyz To niestety nie to. Mam tylko nadzieję, że dobrze to zagrałem - w sensie, że melodia się zgadza, bo jak nie to może tego w ogóle nikt nie trafić. To było z 10-12 lat do tyłu i rożnie to może być. No, ale tak mi to gra w głowie to tak zagrałem. Na ogół coś tam jednak ma to wspólnego z oryginałem to moje granie tych melodyjek więc pewnie i tu nie powinno być inaczej. Cóż, zobaczymy. Możesz dalej próbować Xyzxyz, a dajmy się też innym wypowiedzieć w tym temacie. :)

  • xyzxyzxxyzxyz Użytkownik
    edytowano 23.12.20 o 17:58

    Bez większego przekonania, że to będzie to, zaproponuję bo przyszło mi do głowy:

    Pobieranie danych...

    Zmieniony przez xyzxyz
    Podziękował(a) (1)doomfan
  • To już bliżej trochę, ale to nadal nie to. Dzisiaj szukałem tego kawałka trochę samemu. Myślałem, że to może Justin Timberlake albo Timbaland, bo tak mi się coś skojarzyło, że jak wtedy to grali w RMF Maxx to na wyświetlaczu w radiu samochodowym wyświetliły się te dwa nazwiska. No i dzisiaj trochę grzebałem po YT, ale bez rezultatu.

  • @Cool_As_Ice Wielkie dzięki ! To o to chodziło ! Jesteś Wielki ! Już przestałem wierzyć się, że się uda, a tu proszę - udało się. :)

    Pozdrawiam Cool_As_Ice i życzę Wesołych Świąt w tych trudnych czasach ! Innych tu obecnych też pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt ! Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie. Jakbyście chcieli to mi pomóżcie jeszcze z piosenką z tematu poniżej.

    http://rozpoznajemy.pl/lata-70-80-90/co-to-za-piosenka/i146909#latest

    Oczywiście nie naciskam - idzie Wigilia, Święta Bożego Narodzenia, Sylwek i Nowy Rok więc jak chcecie odpocząć to odpocznijcie i spędzajcie czas ze swoimi najbliższymi i przyjaciółmi, ale gdyby jednak ktoś z Was chciał mi pomóc w tym czasie to jestem jak najbardziej otwarty na dalsze propozycje. Napewno się nie pogniewam, XD.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.