Co to za piosenka ?

«1

Mam nadzieję, że pytanie w dobrej kategorii, tzn. , że piosenka o którą mi chodzi jest rzeczywiście z lat 70'/80//90'. Ja osobiście obstawiam, że ten utwór którego szukam jest z lat 80. Kiedyś dawno temu tak z około 15-20 lat temu to grali na którejś ze stacji radiowych, ale na której to już nie pamiętam. Kto jest wykonawcą tego utworu? Ja tak próbowałem, że Eurythmics albo Fleetwood Mac, ale nie udało się niestety. Może to lata 70, ale pewny nie jestem. Nie wiem jak tu określić wokal czy to mężczyzna czy kobieta, bo tam chyba jakiś chórek był i jedna osoba tego nie śpiewała napewno, a przynajmniej w tym miejscu gdzie jest ta melodia, którą ja zagrałem. Słowa jakie tam były śpiewane nie mam pojęcia - napewno po angielsku to było śpiewane, ale nijak nie mogę dopasować jakoś z sensem tekstu po angielsku który był na tej melodii śpiewany. Na słuch tak jak się wymawia (nie pisze) to było coś "fin-dziu-maj" - tak mi przynajmniej to gra w głowie, a jak jest w realu to już inna sprawa, pewnie trochę inaczej. Pewnie bez sensu, ale przykro mi - nic mi innego do głowy nie przychodzi. Napewno nie jest to z repertuaru Eurythmics "Sweet Dreams" , "Here Comes The Rain Again" , "There Must Be An Angel" ani z repertuaru Fleetwood Mac "Little Lies" ani "Everywhere" , bo to znam więc chodzi o coś innego i tak jak mówiłem wcześniej nie mam pojęcia czy to któryś z tych zespołów był wykonawcą tego o co mi chodzi. Może ktoś z Was będzie miał więcej szczęścia i uda mu się trafić ten utwór. Nie mam teraz za bardzo czasu na rozmowy, bo mam sporo pracy ostatnio o czy już mówiłem chyba ostatnio więc dawajcie wszystko co Wam przyjdzie do głowy, a ja sobie w wolnej chwili to przesłucham i jak ktoś z Was trafi ten kawałek to oznaczę jako rozpoznany, a innym jak zawsze podziękuję za pomoc i zaangażowanie. Pozostaje mi tylko na koniec życzyć Wam powodzenia w znalezieniu tej piosenki.

Zmieniony przez doomfan

Najlepsza odpowiedź

  • Teraz mi to przypomina Boney M "Painter man" albo Harpo "Movie star", ale bardziej utwór Boney M.

Odpowiedzi

  • JennieJennie Użytkownik

    Tears for fears change mi się kojarzy

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • JennieJennie Użytkownik

    Lub love is stranger od eurythmics

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • JennieJennie Użytkownik

    Enya ornico Flow sail away

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • doomfanddoomfan Użytkownik
    edytowano 30.07.20 o 16:17

    Mam teraz trochę wolnego czasu to mogę napisać, że to niestety nie to. :( Chociaż i tak dziękuje za pomoc i zaangażowanie Jennie - narazie tylko Ty się odezwałaś, inni nie.

    Zmieniony przez doomfan
  • A może Bananarama albo Mel&Kim?

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Jeszcze mi się coś przypomniało. "Fin dziu maj" to może być "Change your mind". Taki tekst pojawia się w utworze ABBy - "Take a chance on me".

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • @Gene_Dowbrey To niestety żadna z tych piosenek. Jako podpowiedź mogę dodać, że ta piosenka była grana w dosyć szybkim tempie chociaż też bez przesady - nie kto wie jak szybkim, tak na oko to jakieś 130 uderzeń na minutę, może 140 uderzeń na minutę, ale raczej nie więcej, np. 160 uderzeń na minutę lub więcej to napewno nie było, no może było te ponad 140 uderzeń na minutę, ale raczej bym się skłaniał ku przedziałowi od 130 do 140 uderzeń na minutę. Mówiąc o tych uderzeniach na minutę mam oczywiście na myśli takie uderzanie perkusisty ćwierćnutami na przemian najpierw stopa (na raz), potem werbel (na dwa), następnie znowu stopa (na trzy) i ponownie werbel (na cztery) i tak cały czas tak jakby to zapętlić - zdaję sobie oczywiście sprawę, że rytm w tej piosence grany na perkusji może i pewnie jest nieco inny, ale tu chodzi mi tylko o pewne zobrazowanie tego co mam na myśli aby było Wam to łatwiej zrozumieć i sobie wyobrazić jak to ma być. Mam nadzieję, że jakoś to zrozumiecie o czym teraz mówię. Dla przykładu piosenka Madonny "Material Girl" jest chyba w zbliżonym tempie do tej piosenki o którą mi chodzi - nie wiem czy bardzo podobnym, ale zbliżonym, no być może ta poszukiwana przeze mnie piosenka jest w ciutkę wolniejszym tempie niż ten kawałek Madonny chociaż nie wykluczam pewno, że to jednak może być mocno zbliżone tempo do tego czego szukam. Z innych podpowiedzi to mogę dodać, że ta piosenka była raczej wesoła, a nie smutna. No może nie kto wie jak wesoła, ale napewno nie melancholijna. Określiłbym ją jako umiarkowanie radosną jeśli tak to można nazwać.

  • 130-140 uderzeń na minutę to jak w muzyce dance. Jeśli śpiewał to chórek to może któryś z girlsbandów z lat 80. Np. Pointer Sisters "Jump", "I'm so excited", Sister Sledge "We are family", "Lost in music", albo Weather Girls "It's raining men".

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • To niestety też nie to. :( Dawajcie co Wam przychodzi do głowy.

  • Pewnie to nie to, ale na razie przychodzi mi do glowy tylko piosenka Army of Lovers-Crucified.

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • JennieJennie Użytkownik

    To army of lovers crucified

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Bez przekonania zaproponuję to:

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Coś czuję, że chyba znowu będzie ciężko rozpoznać ten kawałek, no ale trudno - zobaczymy co z tego wyjdzie. Z tego co pamiętam to było znane - tylko ile jest takich znanych utworów ? I w tym jest niestety cały problem. :( Dobra, koniec mojego narzekania - nie zrażajcie się i dawajcie dalej.

  • xyzxyzxxyzxyz Użytkownik

    Kolejna propozycja:

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)doomfan
  • Sprawdz tez Blondie - Heart Of Glass

    Podziękował(a) (1)doomfan
Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.