Włoska piosenka ze składanki (1989/1990 r.)

Witam, ostatnio staram się namierzyć jedną z piosenek pochodzących ze starej kasety. To była składanka, w większości włoskich przebojów wydana w Polsce około 30 lat temu (1989/1990 lub nieco pózniej). Posiadałem ją kiedyś, ale kaseta niestety uległa zniszczeniu. Chciałbym ustalić wykonawcę jednego z utworów. Utwór nosi tytuł "Quando quando quando" i chociaż jest ogólnie znany, to do dzisiaj nie udało mi się ustalić, kto wykonuje właśnie wersję z tej składanki. Sama piosenka musiała zostać nagrana jeszcze wcześniej, w latach 70/80 (aranżacja typowa dla tej epoki). Być może to była wersja koncertowa (?). Śpiewał mężczyzna.

Niestety, nie pamiętam tytułu tej składanki (chyba coś w stylu "Viva Italia"/"Bella Italia"/"Love Italy"...???). Pamiętam tylko, mniej więcej, listę pozostałych utworów. Poniżej lista:

Maria, Maria, Piccola e Fragile, Quando Quando Quando (poszukuję właśnie tego) Ragazzina, Manuela,

Volare, Come prima, I maschi, Chiara

Być może ktoś kojarzy tę składankę i tę piosenkę? Będę wdzięczny za odpowiedzi :)

Odpowiedzi

  • Może Engelbert Humperdinck albo Cliff Richard.

  • Aventura - Di Mi Quando byłoby zbyt proste,prawda?

  • RRobRRob Użytkownik

    może chodzi o Francesco Napoli - Balla, tam jest wplecione nagranie Quando Quando Quando.

    w oryginale to śpiewał Tony Renis - Quando Quando Quando

  • Witam. A to była skladanka z Dj'em, czy tylko same włoskie utwory. W tamtych czasach ojciec często słuchał Disco Torino które prowadził Dj Janusz Nowak z Laser Music. Tylko na tych skladankach było wszystko od Al Bano po Savage. Dla niego te kasety to była świętość dlatego zawsze słuchałem po kryjomu :) Jakbyś znał wytwórnię tej składanki byłoby łatwiej.

    Podziękował(a) (1)Ciccio
  • Witam, sorry, że mnie tak długo nie było, ale jakoś ostatnio nie miałem czasu... Absinth, śpieszę z odpowiedzią na Twoje pytania: to były tylko same włoskie utwory, nie było to disco/italo disco ani ogólnie nic, co można by zaklasyfikować jako muzykę klubową.

    Co do wytwórni, to była jakaś stara kaseta z wytwórni Spider. Kaseta i tylna okładka wyglądały tak samo jak na załączonym zdjęciu.

  • tu masz duzo wersji

    [link:chomikuj.pl]c3b3w+wc582oskich/Quando2c+Quando2c+Quando

  • To jest płyta Albano & Romina Power

  • Udało mi się ustalić jaki tytuł nosiła ta składanka. To "Love hits made in Italy", pierwotnie wydane w 1988 r. Poniżej link do okładki:

    [link:allegro.pl]

    Może można gdzieś odsłuchać jakieś fragmenty z tej płyty?

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.