Piosenka o foce

«1
Panowie i Panie, coś naprawdę wymagającego. ;] Szukam od dłuższego czasu piosenki, którą mogłem słyszeć jakoś na przełomie lat 80-90, może wcześniej. Tekst (niestety z pamięci) szedł jakoś tak:

"Jeśli kocha człeka foka, człowiek fokę kocha też
taka foka to opoka, chociaż tylko zwierz"

Próbowałem już w wielu miejscach, ale bezskutecznie. Może tutaj się uda. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam. :]

Odpowiedzi

  • PanaesPanaes Użytkownik
    Ktoś coś? Ta piosenka nie daje mi spokoju...
  • PanaesPanaes Użytkownik
    Nie poddawajcie się. ;]
  • PanaesPanaes Użytkownik

    Temat nadal aktualny. ;]

  • PaweuuPPaweuu Użytkownik
    edytowano 10.11.15 o 19:12

    To według mnie piosenka z repertuaru grupy Fasolki, a tekst to wiersz Jana Brzechwy.

    Zmieniony przez Paweuu
  • PanaesPanaes Użytkownik

    Dzięki za odpowiedź. Skąd ten trop?

  • Rozpoznałem po stylu.

  • PanaesPanaes Użytkownik

    Idąc tropem Brzechwy - pudło. Nie znalazłem żadnego jego tekstu, który pokrywał by się z podanym przeze mnie cytatem. Poza tym muszę dodać, że to jest prawdopodobnie utwór jeszcze sprzed istnienia Fasolek. Prawdopodobnie. Dużo tropów, dużo poszlak, ale nic na 100%. Nie wykluczam więc, że to jakiś dziecięcy zespół, ale to mocno wątpliwe.

  • Jak dla mnie słowa „Jeśli kocha człeka foka…” kojarzą się z piosenkami dla dzieci. Co do Brzechwy, to ma on na swoim koncie wiele podobnych tekstów.

    Tak czy owak, nagrania tej piosenki nie ma w internecie, a jest taki przesąd, że jeśli czegoś nie ma w sieci, po prostu to nie istnieje.

  • PanaesPanaes Użytkownik

    Wielu rzeczy nie ma w sieci, a jednak istnieją. Nic, szukam dalej. Jeśli ktoś będzie miał jakieś tropy - śmiało.

  • Kiedyś szukałem Lambady po polsku i okazało się że to przeróbka kabaretowa z 1990, bardzo popularny w tamtym czasie. Np OSPA Ostrołęka. Jeżeli tekst piosenki dla dzieci to może Skubikowski albo Cygan.

  • PanaesPanaes Użytkownik

    Nie chcę się upierać przy żadnej z wersji, bo najzwyczajniej w świecie sam nie mam pewności. To faktycznie mogło być coś związanego z działalnością kabaretów. Temat niestety opiera się w dużej mierze na poszlakach. Nie mniej dzięki za sugestię.

  • PaweuuPPaweuu Użytkownik
    edytowano 30.01.16 o 15:48

    Jedyna wzmianka w sieci o tym tekście, poza pytaniami: [link:klubciconia.ptaki.info.pl].

    Co do Jacka Skubikowskiego – przejrzałem jego dziecięcą dyskografię i nie śpiewał on dla naszych pociech o foce (sądząc po tytułach utworów).

    Zmieniony przez Paweuu
  • PanaesPanaes Użytkownik

    Temat ma już ponad 2 lata i nadal bez efektu. Odświeżam zatem. Może ktoś coś? ;)

  • PanaesPanaes Użytkownik

    UP

  • Może Kaczki z Nowej Paczki? Był na przełomie lat 80 i 90 taki kabaret. Choć taki tekst pasowałby też do Rudiego Schuberta i Wałów Jagiellońskich.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.