Zapomniana piosenka electropopowa z 1983 roku.

2

Odpowiedzi

  • jak bawimy się w strzelanie to ja zaproponuję Classix Nouveaux - Never Never Comes

  • RRobRRob Użytkownik
    edytowano 22.01.19 o 16:16

    to twoje nucenie to właściwie wokal czy instrumenty tak grają? Za wesoło to brzmi jak na spokojny utwór w tempie ,,Dwa słowa..."

    Numan i Classix to np. dla mnie żadna nisza, na składankach 80s synth wszędzie ich pełno ale też początkowo ich typowałem.

    W Trójce to też Heart from the Start Classix czasami nadają.

    Zmieniony przez RRob
  • Pierwsza część nucenia to wokal, druga to już instrumenty. To nie był żaden Classix ani inny z topowych zespołów lat 80. Coś bardziej jakby Howard Jones lub Nik Kershaw ale mniej popowe.

  • RRobRRob Użytkownik
    edytowano 22.01.19 o 19:51

    no nic... będziemy próbować drogą eliminacji. wybiorę zapomniane niszowce, może wokalem zajarzysz, który to.

    na początek:

    Pobieranie danych...

    Pobieranie danych...

    Zmieniony przez RRob
    Podziękował(a) (1)Gene_Dowbrey
  • Dziękuję bardzo, Telex momentami podobny i są "piski" w 0:18 :-) poszukiwana piosenka jest nieco mniej "komputerowa" ale także nowofalowa. Słucham teraz na YT "Alternative Songs Mixtape", może tam będzie. Ale dziękuje za pomoc!

  • poszukaj w archiwum trojki , moze byla na liscie w 1983 ?

    [link:lp3.pl]

  • RRobRRob Użytkownik

    mi już łepetyna pęka od główkowania :)

    jeszcze mi się skojarzyło trochę nucenie z Visage - Fade to grey

    ale to na pewno znasz

  • Spoko, ja też szukam po sieci. Visage znam oczywiście :) dziękuję bardzo za chęci i za pomoc! Tę piosenkę to mógł puszczać Beksiński w Trójce.

  • RRobRRob Użytkownik

    [link:mixcloud.com]

    tu jest dużo audycji Tomasza w całości jakby co :]

    Podziękował(a) (1)Gene_Dowbrey
  • Jodła88Jodła88 Użytkownik
    edytowano 24.01.19 o 22:07

    Mało prawdopodobne, ale zapodam: Tony Banks - This is Love https://m.youtube.com/watch?v=rlATvizWvhA

    Zmieniony przez Jodła88
    Podziękował(a) (1)Gene_Dowbrey
  • RRobRRob Użytkownik

    może coś z jego nagrań - tyle że to już nisza stopień hardkor

    Pobieranie danych...

    Podziękował(a) (1)Gene_Dowbrey
  • Pobieranie danych...

  • Dziękuję Wam za pomoc i za zainteresowanie! Marek Biliński... ten utwór akurat dobrze znam i jest zdecydowanie dynamiczniejszy i szybszy od poszukiwanego, poza tym nie ma tu wokalu.

  • RRobRRob Użytkownik

    I jak tam? znalazło się? jeszcze mi się skojarzyło z utworami John Foxx, ale jego płyty chyba znasz... natomiast zapomniany niszowiec który też używał ,,piszczących" syntezatorów to Moebius. tutaj są fragmenty ich wszystkich nagrań, może jest wśród nich ten ,,Lombardowy", choć nadzieje nikłe

    [link:gadrecords.pl]

    Podziękował(a) (1)Gene_Dowbrey
  • Nadal szukam. Tem Moebius calkuem podobny, zwlaszcza utwór "Song for lya" przypomina mi ten szukany. Posłucham więcej ich kawałków. John Foxx to na pewno nie jest, zupełnie inny wokal. W każdym razie dzięki za pomoc!

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.