Zapomniana piosenka electropopowa z 1983 roku.

«13

Witam! Przypomniał mi się utwór, który słyszałem w radiu bardzo dawno temu. Nie pamiętam jak nazywał się zespół ale wiem, że utwór był na pewno z 1983 roku, był w klimacie synthpop/electro/new wave, jak wiemy na początku lat 80 ten styl przezywał swój boom. Piosenka była spokojna, śpiewał mężczyzna, z tekstu pamiętam "Is it for you this day" lub podobnie. Charakterystycznym elementem były bardzo wysokie w tonie syntezatorowe "piski", podobne jak w utworze Paula McCartneya "Wonderful Christmas time" albo w utworach Lombardu, ale znacznie wyższe.

Odpowiedzi

  • RRobRRob Użytkownik

    a ja zapytam inaczej - czy była na liście przebojów Trójki na przykład? mam tu parę typów, zanucić nie dasz rady ? Byłoby łatwiej

  • Załączam nucenie. Nie mam pojęcia, czy była na liście Trójki ale fakt faktem, że słyszałem ją własnie w Trójce, jeśli mnie pamięć nie myli w Muzycznej Poczcie. Nie była to ani piosenka Depeche Mode, ani OMD, Ultravox, Duran Duran, Tears for Fears, nic z tych rzeczy! Przypominała nieco piosenki Lombardu ze Stróżniakiem na wokalu tyle że po angielsku. Najbardziej zbliżona do "Dwa słowa, dwa światy".

  • giguklugiguklu Użytkownik

    sprawdź a flock of seagulls-wishing, i ran

    Podziękował(a) (1)Gene_Dowbrey
  • Propozycja z mojej strony (sugerujac sie tym Lombardem z opisu -- takie luzne skojarzenie ;)

    Mike & The Mechanics - Silent running

    Podziękował(a) (1)Gene_Dowbrey
  • Dziękuję bardzo ale te utwory znam. Piosenka, której szukam była wolniejsza i spokojniejsza od piosenek The Flock of Seagulls i Mike & The Mechanics. Tempo i klimat jak w "Dwa słowa, dwa światy" Lombardu i charakterystyczne, elektroniczne "piski" podobne do tych w "Wonderful Christmas time" McCartneya ale jeszcze wyższe w tonie.

  • RRobRRob Użytkownik
    edytowano 4.01.19 o 21:26

    kurczeee, coś kojarze z tego nucenia, ale mam jakiś zastój noworoczny we łbie :] no to będę strzelać propozycje ,,po omacku"

    na początek

    Jona Lewie - You'll Always Find Me In The Kitchen At Parties

    tyle że to wcześniej nagrane jest, przed 1983

    Zmieniony przez RRob
    Podziękował(a) (1)Gene_Dowbrey
  • giguklugiguklu Użytkownik

    a może coś od the stranglers?- strange little girl na przykład, albo jakaś inna... a jak oceniasz popularność tej piosenki? można ją teraz gdzieś usłyszeć?

  • Może The The - This Is The Day? nie potrafię powiedzieć czy było grane w radiu, ale w miarę pasuje do tekstu i zgadza się rok wydania.

  • Giguklu właśnie w tym problem, że tej piosenki nigdzie nie grają w Polsce. Mogą grać w zagranicznych stacjach np. w niemieckiej WDR2 puszczają nieraz nieznane u nas kawałki. Strange little girl też znam.

  • RRob dzięki za Jona Lewie, nie znałem tej kapeli a jest bardzo fajna :) Crystalvisions The The z Mattem Johnsonem znam dosc dobrze. Dodam tyle, że wokalista z tej piosenki miał zupełnie inny głos niż Johnson i wokalista z Jona Lewie - śpiewał wysoko, jak Stróżniak tyle, że po angielsku. Syntezatory też były inne, proste, jak dźwięki w formacie MIDI ze starego komputera (Spectrum, Atari itp.).

  • RRobRRob Użytkownik

    [link:who-sang-that-song.com]

    możesz też skorzystać z podanego linku, popularne nagrania z 1983 tyle, że to troche czasu zajmuje.

    kto wie, może ,,twoja" piosenka jest wśród innych w spisie

    Podziękował(a) (1)Gene_Dowbrey
  • RRobRRob Użytkownik

    znowu ja. widzę, że wykresliłeś Tears for Fears z ,,kręgu podejrzanych", mi sie przypomniało, że wielu porównywało własnie Dwa słowa, dwa światy do Tears for Fears - Memories fade

  • Faktycznie podobne do "Dwa słowa..." . Cos mi się jeszcze przypomniało: ten poszukiwany utwór był bardzo krótki, miał może ze 2 minuty tylko. To jakiś bardzo niszowy zespół był. Przejrze piosenki z tego linku.

  • Może Gary Numan?

    Podziękował(a) (1)Gene_Dowbrey
  • Gary Numan nawet podobny, przeszukam tez jego utwory. Z czego pamiętam to w tej piosence była też gitara. Dziś usłyszałem w radiu Eurythmics "here comes the rain again" i te syntezatorowe "piski" były podobne do tych z utworu Eurythmics z 2:40 - 2:48.

    Pobieranie danych...

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.