Piosenka zasłyszana w 1986 roku

«1

Witam! Poszukuję piosenki, którą słyszałam tylko raz w życiu, w wakacje 1986 roku. Jedyne, co zapamiętałam, to rytmiczne dźwięki skrzypiec, takie porywające do tańca. Piosenka raczej z gatunku pop, disco. Mało informacji, ale więcej nie pamiętam. Może ktoś kojarzy...

Najlepsza odpowiedź

Odpowiedzi

  • RRobRRob Użytkownik
    edytowano 30.10.18 o 00:29

    Troche mało informacji, ale spróbujemy. To disco to takie italo disco czy bardziej w stylu Eruption czy Boney M?

    Poza tym rok powstania nagrania mógł być wcześniejszy.

    Tak na gorąco ze skrzypcami oraz wcześniej niż `86 to pierwsze co mi się nasunęło to

    Dexys Midnight Runners - Come On Eileen

    zapewne pudło, ale przynajmniej jedno będzie z głowy. Piosenka po angielsku? Nie po polsku?

    Zmieniony przez RRob
    Podziękował(a) (1)Jodła88
  • polska/zagraniczna ?

    Podziękował(a) (1)Jodła88
  • Jodła88Jodła88 Użytkownik
    edytowano 30.10.18 o 09:40

    No właśnie, mało informacji, bo mało pamiętam ... Faktycznie, nie jest to Come on Eileen, ale rytm podobny. Piosenka raczej zagraniczna, bardziej pop, niż Italo Disco, w stylu lat 80. Skrzypce były bodajże głównym motywem. Raz jeden słyszałam ją na dyskotece. I tylko tyle mogę powiedzieć. Dzięki za zainteresowanie.

    Zmieniony przez Jodła88
  • Te skrzypce mi się kojarzą z Soul II Soul - Back To Life (However Do You Want Me), ale co prawda jest to rok 1989 nie 86.

    Podziękował(a) (1)Jodła88
  • Dzięki, ale to nie ona... Tamta w 1986r już istniała, no i była szybsza

  • RRobRRob Użytkownik
    edytowano 30.10.18 o 12:14

    a śpiewał tam ktoś? mężczyzna, kobieta? czy było to jedynie instrumentalne, jak Vanessa Mae w latach 90tych?

    jeszcze mi sie przypomniało

    Slade - Run Runaway

    Zmieniony przez RRob
  • Nie, to nie ta... RRob, a żebym ja to wiedziała... Problem w tym, że oprócz tych skrzypeczków nic więcej nie pamiętam. Wiem, sprawa beznadziejna, ale musiałam spróbować

  • Może Madonna - Papa Don't Preach? Zgadzałyby się skrzypce i rok 1986, ale to było tak znane że raczej byś słyszała to więcej niż raz

    Podziękował(a) (1)Jodła88
  • Tak, słyszałam, ale dzięki

  • A może Kate Bush - "Jig of Life"?

    Podziękował(a) (1)Jodła88
  • Dzięki, niestety to nie ta ...

  • RRobRRob Użytkownik

    może to nie były skrzypce, a syntezator imitujący ten instrument?

    coś w stylu OMD - Maid of Orleans?

    Podziękował(a) (1)Jodła88
  • To bardzo możliwe, ale i tak nic mi nie przychodzi do głowy...

  • Moze Bielyje rozy?

    Podziękował(a) (1)Jodła88
  • Nie, ją słyszałam często, ale dzięki

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.