Jaka to piosenka i kto jest wykonawcą ?

Witam. Poszukiwany utwór został zasłyszany w jednej ze stacji radiowych. Jest to dość popularny nadal utwór wydaje mi się, jednak nie zwróciłem jakoś uwagi na jej tytuł i wykonawcę i choć szukałem w necie nie mogłem kompletnie nic skojarzyć. Piosenka jest angielskojęzyczna, śpiewa ją chyba taki dwugłos żeńsko-męski a w każdym razie słychać jakby taki wielogłos. Niestety nie mogę podać zbyt wielu szczegółów nt. tej piosenki, postaram się przytoczyć z pamięci kilka słów mam nadzieję, że to odda charakterystyczny, rytm tej piosenki, tempo jest żywe i dość szybkie. Przypomina nieco wokal grupy Roxette, ale jednak nie wiem. By ułatwić zrozumienie o co mi chodzi postaram się wynucić to mniej więcej w rytmie: ... naa na nan-na na, na na nan-na na na ... itd. w cyklu jakby 4-taktowym.

A brzmi to mniej więcej tak (przytaczam ze słuchu a więc treść może się różnić): "...you know want you know everybody want you know " itd. itd....

Wszelkie próby skojarzeń bardzo mile widziane. Bardzo mi się ta piosenka spodobała, a więc proszę o jakiekolwiek spostrzeżenia, skojarzenia a może coś wpadnie. :)

Zmieniony przez Snakeeater

Odpowiedzi

  • SnakeeaterSnakeeater Użytkownik
    edytowano 8.05.18 o 20:25

    Dorzucam jeszcze nagrany przez siebie sampel odnośnie charakterystycznego brzmienia rytmu refrenu tej piosenki, może to cokolwiek pomoże w skojarzeniach:

    https://www90.zippyshare.com/v/XrNUAOqt/file.html

    Zmieniony przez Snakeeater
  • giguklugiguklu Użytkownik

    to raczej nie to, ale... magic affair-omen III jaki rodzaj muzyki?

  • SnakeeaterSnakeeater Użytkownik
    edytowano 8.05.18 o 21:31

    nie to nie to, tempo jest ciut wolniejsze od tego. Rodzaj muzyki nie mam pojęcia, chyba coś z pop/rock ogólnie jednak. Piosenka ta wydaje mi się nie jest bardzo nowa, to raczej już coś z klasyki by nie powiedzieć przebój z muzycznego lamusa.

    Wiele bym dał i obstawiał, że to może być coś z repertuaru np. Roxette jaki bardzo dobrze myślę że wszyscy znają. Jest to wokal jakby łudząco podobny do tej formacji. Jednak póki co nic mi nie przychodzi na myśl.

    Na pewno nie jest to nic nowego, raczej z klasyki już.

    Zmieniony przez Snakeeater
  • giguklugiguklu Użytkownik

    roxette-the centre of the heart?

  • To również nie jest ten utwór. Ale rozumiem, że nie jest tak łatwo z uwagi na dość mało danych które podałem. To może być coś z Roxette, ale może być coś zupełnie innego, podobnego. Chciałbym podać więcej info nt. tej piosenki, ale po prostu nie mam tego.

    Ze swej strony oczywiście wciąż dużo szukam, także pod kątem ewent. Roxette bo tylko to praktycznie mi pozostaje mimo, że to trochę jak szukanie igły w stogu siana. W sumie to dosyć zależy mi na tym bo piosenka jest fajna, dźwięczna, łatwo wpada w ucho" ja kto się mówi.

    Wciąż liczę, że komuś tutaj jednak coś się przypomni, skojarzy i będzie mógł mi dopomóc. Za wszelkie próby z góry wszelako ogromne dzięki.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.