Ludzie, pomóżcie, zaraz zwariuję :)

«1

Witam, zwracam się ze szczególną prośbą do słuchaczy Radia Złote Przeboje. Mianowicie, dosyć często "leci" tam pewna piosenka, która nie może się ode mnie "odczepić".Jest w niej wszystko charakterystyczne dla lat 80. Super wokal -Męski, "zawodzenie" podczas zwrotek, super rytm w refrenie. Fajnie "połamane" zwrotki i rytm dają mega całość...

Wiem, że piosenka była odtwarzana wczoraj, tuż przed godziną 12 w południe, ok 11:55.. Niestety, na stronkach "co było grane" nic nie ma :(:(

Może ktoś wczoraj słuchał tego radia o wskazanej porze i kojarzy ten tytuł :)??

Z góry dzięki.Pzdr

Najlepsze odpowiedzi

  • Zaakceptowana

    to jeszcze raz ja

    Level 42 - Lessons in love

    Michael Sembello - Maniac

  • Zaakceptowana

    Level 42 - lessons in love - złoty strzał !! Wielki dzieki RRob :):) !!! pzdr

Odpowiedzi

  • suzi88ssuzi88 Użytkownik

    Aha, gość dosyć niskim tembrem głosu to śpiewa :)

  • Może OMD - Pandora's Box

    Pobieranie danych...

  • suzi88ssuzi88 Użytkownik

    Jodła, dzięki za "wrzutkę", ale to nie to :(. Niemniej dobry chyba trop. Jeszcze jedna cecha charakterystyczna wokalu - piosenkarz śpiewa z taką jakby swego rodzaju "pretensją" :)... No to jeszcze mi się nasunęło.

    Pzdr

  • Heath Hunter & The Pleasure Company - Revolution In Paradise

  • To może ten sam wykonawca, tylko inna piosenka: Walking on the Milky Way

    Pobieranie danych...

  • Albo z innej beczki: Savage Garden - To The Moon And Back

    Pobieranie danych...

  • RRobRRob Użytkownik
    edytowano 5.01.18 o 13:49

    może jakaś z piosenek a-ha. Morten tak zawodzi wokalem

    a- ha Take On Me

    sprawdż

    edycja- dopisałaś że śpiewa dość niskim voc. Typowe dla new romantic 80s

    Podejrzewam Depeche Mode lub coś z tej kliki

    Zmieniony przez RRob
  • Kiedyś już pisałem, że Złote Przeboje mają taki potworny nawyk, że często przed równą godziną puszczają jakiegoś starocia i nie ma go potem na tych wszystkich odsłuchanych i tego typu stronach :/ Na 90% ten kawałek o który pytasz będzie pochodził z lat 70-80.

    Przy okazji wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli się mylę (a mogę się mylić, bo nie uważałem na lekcjach muzyki:) ,ale OMD i Savage Garden to chyba wysokie głosy ?

    Ode mnie taki kawałek:

    Pobieranie danych...

  • suzi88ssuzi88 Użytkownik

    Bartek dobrze prawi z tym nawykiem Złotych Przebojów... Depeche Mode na pewno nie - wokal Gahana rozpoznałbym wszędzie, Revolution in Paradise - skądinąd super kawałek i Savage Garden - lata 90. - odpada. Nazareth - też nie, tamten utwór był zdecydowanie "szybszy", żwawszy :)

    Może jeszcze ktoś coś ? :) PZDR

  • Moze Rick Astley? Sprawdz 'Together Forever' i/lub 'Never Gonna Give You Up'. Raczej dosc znane, ale taka moja pierwsza mysl.

  • RRobRRob Użytkownik

    zamiast po prostu zanucić refren i dać tu plik... tak to możemy podawać propozycje do końca świata i jeden dzień dłużej.

    Ultravox, Human League, Alphaville... ja tam mogę od A do Z wymieniać ale bez próbki dżwiękowej to naprawdę trudno.

  • @RRob

    Racja, zapomnialem o tym wspomniec, a to jednak spore ulatwienie.

    Co sie odwlecze...

    vocaroo.com

  • suzi88ssuzi88 Użytkownik

    "zanuciłem" refren.. Moze cos :)..

    piosnka.mp3
  • giguklugiguklu Użytkownik

    może classix nouveaux-never again? albo jakaś inna ich piosenka?

  • giguklugiguklu Użytkownik

    midnight oil-beds are burning

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.