Piosenka z radia (prawdopodobnie lata 80/90 elektronika)

Witam Bardzo zależy mi na znalezieniu wykonawcy i tytułu pewnego utworu. Szukam już od pewnego czasu, różnymi metodami, ale jak dotąd bez powodzenia. Niestey wiem o tym utworze niewiele. Tyle tylko, że przypomina mi to muzykę elektroniczną. Nie znam dokładnego czasu powstania, ale był nadawany w radiu pod koniec lat 80, albo na początku 90, dzięki czemu mam 4 fragmenty tego utworu, ze względu na sposób powstania jakość tych nagrań jest delikatnie mówiąc nie najlepsza. Linki do tych fragmentów:

[link:chomikuj.pl](audio)

[link:chomikuj.pl](audio)

[link:chomikuj.pl](audio)

[link:chomikuj.pl](audio)

Wydaje mi się, że muzyka we wszystkich tych fragmentach jest bardzo podobna, może z niewielkimi zmianami. Najistotniejszą różnicą są chyba słowa, śpiewane, a właściwie mówione (szeptane) przez wokalistkę. Nie jest tego dużo: najczęściej powtarza się "Imagonation" poza tym "too much", "too much, it's not enough" , "put your heand on my ..(heart???)..." i "it's too late to say goodbye" i to już cały tekst :/

Mam świadomość, że szanse, na to, że ktoś pozna ten utwór są niewielkie, ale może chociaż dowiem się czegoś, co pomoże mi w poszukiwaniach, np. - czy to w ogóle jest muzyka elektroniczna, - jeśli jest to jaki to rodzaj tej muzyki - kto mógłby to wykonywać...itd

podczas szukania trafiłam na coś takiego:

[link:chomikuj.pl](audio)

co wg mnie mogłoby być jakąś nową wersją tego utworu, choć to tylko moje wrażenie

Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

Odpowiedzi

  • Nie wiem czy to przydatna informacja, ale podobny do tego jest utwór Enigma- Sadeness i było tego 3 części (Part 1 itd.), też jest charakterystyczny szept wokalistki. Może to utwór tego wykonawcy, tylko inny tytuł. Nie wiem, ale na pewno podobny, więc myślę, że Enigma jest jakąś wskazówką do poszukania rodzaju takiej muzyki.

    Podziękował(a) (1)Oset44
  • Enigma była już sprawdzana, niestety bez efektu jak dotąd. Nie mniej dziękuję za odpowiedź.

  • Hej! Szukalem pewnego zupelnie innego utworu zespolu o nazwie "Imagination" i przypadkowo trafilem na Twoj wpis. Gdy posluchalem utworu ktory Ty szukasz to sobie przypomnialem,ze dawno,dawno temu gdy bylem maly to w telewizji slyszalem ten utwor,tez mi sie podobal. Niestety nie pomoge Ci,bo tez nie znam tytulu... Nie wiem dlaczego,ale mam wrazenie,ze utwor ten byl emitowany na poczatku lub koncu jakiegos programu,serialu lub cos w tym stylu. Osobiscie lubie takie stare,nietypowe,niszowe,refleksyjne kawalki z gatunku electro,synth itp. Mam nadzieje, ze nadal go szukasz bo sam bym sie chetnie dowiedzial co to jest ;-) Pozdrawiam.

  • Oset44 przez Ciebie nie miałem spokoju ducha, aż do dziś.....dwa lata szukania....

    Mypa - Imagination (Expanded Mind Mix).mp3
    Podziękowali (3)werk512 Kurty94 Mark111
  • Hej! Tak, to jest ten utwór! Gratuluję cierpliwości.

    Podziękował(a) (1)vasqezo
  • Nie ma problemu. Fajnie że się udało. Pozdrawiam.

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.