Stara piosenka (melodia) bez wokalu - prośba o identyfikację

Witam,

Zacznę banalnie: kiedyś kilka razy słyszałem pewną piosenkę, Obecnie bardzo rzadko można ją usłyszeć w radio. Niestety, nie znam jej tytułu ani wykonawcy. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że jest to sama melodia bez słów, co utrudnia wyszukanie po fragmencie tekstu. Utwór jest stary, może z początku lat 90, albo jeszcze starszy. Fragmenty melodii nagrałem w dołączonym pliku mp3. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. M. Kowalski

Najlepsza odpowiedź

Odpowiedzi

  • Może to o to chodzi: "Cloakroom" - Artisan

    Podziękował(a) (1)m_kowalski
  • Nie, to zupełnie nie w tym stylu. Prawdopodobnie melodia grana na pianinie w mp3 Cię zmyliła.

    Może źle sformułowałem swoje pytanie. Muzyczka w dołączonej mp3 to tylko linia melodyczna napisana w programie musescore, żeby było wiadomo "jak to leciało". Natomiast styl / gatunek tej piosenki to taki szybki i energiczny ni to pop, ni to dance w stylu lat 80, trochę coś w stylu Pet Shop Boys, jak już wspomniałem bez wokalu.

  • giguklugiguklu Użytkownik
    edytowano 14.02.17 o 19:12

    a jak oceniasz popularność tego utworu? czy to był wielki przebój? czy mógł pochodzić z filmu? gdzie go słyszałeś? czy można go usłyszeć w komercyjnych stacjach?

    bo chyba nie chodzi o temat z miami vice lub gliniarza z beverly hills? a może jean michael jarre jakiś?

    Zmieniony przez giguklu
  • Trochę mnie naprowadziłeś z tym Jeanem Michaelem Jarre'm. Zacząłem przesłuchiwać różnych wykonawców z tego gatunku i najbardziej podobne kawałki znalazłem u takich wykonawców jak Laserdance i Koto. Nie znalazłem jeszcze tej mojej piosenki, ale intuicja mi podpowiada że to te właśnie klimaty. Podpowiecie mi jeszcze innych wykonawców grających tego typu muzykę?

  • naprowadziłaś:) a może to polski wykonawca-marek biliński? może ucieczka z tropików? poszukaj. sprawdź też kraftwerk.i klincz-latarnik, ale ten nie jest raczej wesoły

  • i yello

  • Dokładnie tak! To jest właśnie ta piosenka, której szukałem. Wielkie dzięki za pomoc, również dla Giguklu. Pozdrawiam serdecznie.

  • rob, dobry jesteś:)super, lubię szczęśliwe zakończenia na rozpoznajemy:)

  • RRobRRob Użytkownik

    prawdę powiedziawszy bez waszych naprowadzeń bym nie znalazł prędko. Gdy padła nazwa Laserdance to od razu mi skojarzył się Proxyon - może nie tak znany, ale miałem kiedyś na kasecie jedno ich nagranie i do dziś pamiętam, że grają podobnie do Laserdance. Potem na Youtube już z górki poszło

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.