Piosenka

słowa:mamo tyś najdroższa na świecie zrozumiesz mój smutek i zal tak bardzo kochałam cię przecież mamo tyś najdroższy skarb

A gdy do domu wróciłam mamy nie zastałam już swej na stole mi zostawiła bukiecik zwiędniętych róż. więcej nie pamiętam ;/

Odpowiedzi

  • Mamo od Ciebie dziś z dala
    nie wiem gdzie los mnie mój gna
    nie wiem gdzie rzuci mnie fala
    a w sercu mam smutek żal
  • niech twoje gwiazdy nigdy nie zagasna
    Podziękował(a) (1)EWBLOM
  • Mamo od Ciebie dziś z dala
    nie wiem gdzie los mnie mój gna
    nie wiem gdzie niesie mnie fala
    a w sercu mym gorzki żal
    Próżno się okręt oddala
    niesie mnie w nieznaną dal

    Mamo
    Ty nie masz co o swego syna płakać
    Mamo
    Ty możesz dzisiaj na mnie czekać
    Tutaj na obcej ziemi
    między ludźmi obcymi
    życie więdnie jak róży kwiat
    ach jaki smutny ten świat
    Mamo
    Daruj mi wszystkie swe cirpienia i łzy
    czekaj mnie mamo
    a że ty czekasz to ja dobrze to wiem.

    Znajdę ja taką dziewczynę
    która mi serce swe da
    lecz nie zapomnę ja nigdy
    co dała mi matka ma
    Ona mnie szczerze kochała
    dla niej więc życie swe dam

    Mamo
    Ty nie masz co o swego syna płakać.....

    Tyle pamiętam, ale nie wiem z jakiego filmu pochodzi ta piosenka.
    Pamiętam tylko małego chłopca na łódce śpiewającego tę piosenkę ....
    Po prostu zachwycające. Pamiętam jego głos do dziś, ale nie pamiętam tytułu filmu. ;-(
    Podziękował(a) (1)EWBLOM
  • moj dziadek spiewa ta piosenke mam to nagranie z lat 90
  • Piosenka jest jeszcze starsza.Śpiewałam ją na występach szkolnych na dzień matki w latach 60-tych.Też bardzo mi się podoba i chciałabym ją mieć.Jak ją tutaj zobaczyłam to byłam zaskoczona że jeszcze ktoś o niej pamięta.
  • EWBLOMEEWBLOM Użytkownik

    Troszkę tekst powyżej jest zmieniony.Piosenka pochodzi z Włoch i tekst jest przetłumaczony ,a śpiewała ją także Edyta Geppert,. Są dwie czy trzy wersje tekstu. Pierwszy raz kiedy usłyszałam w wykonaniu małego chłopca w języku włoskim, miałam chyba około 7 lat byłam ciężko chora i nigdy tej piosenki nie zapomniałam,więc na pewno było to pod koniec roku 1950/60. Nie pamiętam tylko dokładnego tytułu, Mamo.....Całe zycie mi towarzyszy,a dziś znów zaśpiewałam im moim kochanym wnukom kiedy pytali o swoją prababcie,a ponieważ jutro jest 29 rocznica jej śmierci śpiewałam jak zawsze kiedy za Mamą tęskniła, podchwyciły dzieci i rozpoczął się ten temat, Teraz proszę, Jeśli Ktoś pamięta oryginalny tekst w języku włoskim i tytuł proszę podpowiedzcie mi, Będę bardzo, szczęśliwa,że będę mogła opowiedzieć historię tej piosenki moim Wnukom ,którzy może po raz ostatni są u mnie na wakacjach.Może już następnego roku mnie wśród żywych nie będzie. Bardzo dziękuję za pomoc w odnalezieniu tego tekstu wraz z tytułem i kto napisał i śpiewał ten tekst w Oryginale...Mamo od Ciebie dziś z dala nie wiem gdzie los mnie mój gna nie wiem gdzie niesie mnie fala a w sercu mym gorzki żal Próżno się okręt oddala niesie mnie w nieznaną dal

    Mamo Ty nie masz co o swego syna płakać Mamo Ty możesz dzisiaj na mnie czekać Tutaj na obcej ziemi między ludźmi obcymi życie więdnie jak róży kwiat ach jaki smutny ten świat Mamo Daruj mi wszystkie swe cirpienia i łzy czekaj mnie mamo a że ty czekasz to ja dobrze to wiem.

    Znajdę ja taką dziewczynę która mi serce swe da lecz nie zapomnę ja nigdy co dała mi matka ma Ona mnie szczerze kochała dla niej więc życie swe dam

    Mamo Ty nie masz co o swego syna płakać.....

  • Być może chodzi o to wykonanie

    Pobieranie danych...

  • IzaFusIIzaFus Użytkownik

    Hej! W końcu udało nam się po długich poszukiwaniach odnaleźć informacje o tej piosence :) Poniżej polskie wykonanie 6 latka:

    Pobieranie danych...

    Jest to utwór z lat 40, najbardziej znany z włoskiego wykonania chłopca na łódce (Robertino Loretti - 1961):

    Pobieranie danych...

    Scena pochodzi z austryjackiego filmu "Im schwarzen Rößl" https://de.wikipedia.org/wiki/Im_schwarzen_Rößl

    Oryginalna piosenka: "Beniamino Gigli - Mamma"

    Pobieranie danych...

Aby dodać odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.